< sekcia Magazín

Expremiér Berlusconi sa nechal vylepšiť na "klinike krásy"

Silvio Berlusconi. Foto: TASR/AP

Bývalý premiér údajne povedal, že chce schudnúť o sedem až osem kilogramov, aby vyzeral lepšie pred televíznymi kamerami.

Rím 23. januára (TASR) - Bývalý taliansky premiér, 77-ročný Silvio Berlusconi, si tento týždeň nechal vylepšiť výzor na "klinike krásy" pri Gardskom jazere na severe Talianska, kde si chce dostať do formy telo a oddýchnuť od vrcholovej politiky. Oznámili to v stredu talianske médiá.

Webová stránka denníka Corriere della Sera zverejnila fotografie, na ktorých Berlusconi máva z balkóna zariadenia, kde sa ceny za týždenný pobyt s plnou penziou a skrášľovacími procedúrami začínajú na 2400 eurách.

Berlusconi je na snímkach s novinárom Giovannim Totim, o ktorom sa hovorí ako o novom šéfovi jeho hnutia Forza Italia. Sprevádza ich Berlusconiho priateľka Francesca Pascale, ktorá je od neho o 49 rokov mladšia, píše agentúra DPA.

Bývalý premiér údajne povedal pred Vianocami svojim spojencom, že chce schudnúť o sedem až osem kilogramov a vyzval korpulentného Totiho, aby schudol aj on - že bude pred televíznymi kamerami lepšie vyzerať.

Po tom, ako cez víkend súhlasil s tým, že podporí snahy svojho stredoľavého oponenta, vodcu Demokratickej strany Mattea Renziho, presadiť nový volebný zákon a ďalšie veľké politické reformy v Taliansku, je Berlusconi znova stredobodom pozornosti.

Hoci v novembri, keď ho súd uznal za vinného z daňového podvodu, prišiel o kreslo v parlamente, zostáva vodcom Forza Italia a povedie aj kampaň hnutia pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré by sa mali uskutočniť 25. mája.