< sekcia Magazín

KTO BY TO ČAKAL? Blesk vyhodil do vzduchu záchod

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein

Na zverejnených záberoch vidieť rozbitú záchodovú misu a zrejme čerstvo narušenú zeminu pozdĺž potrubia medzi septikom a priľahlým domom vo floridskom okrese Charlotte.

Miami 8. augusta (TASR) - Dvojica žijúca v americkom štáte Florida prišla uplynulú nedeľu o svoj záchod, keď úder blesku do septiku spôsobil výbušnú reťazovú reakciu. O tomto kurióznom prípade informovala v stredu tlačová agentúra AFP.

Na zverejnených záberoch vidieť rozbitú záchodovú misu a zrejme čerstvo narušenú zeminu pozdĺž potrubia medzi septikom a priľahlým domom vo floridskom okrese Charlotte. V čase búrky sa na toalete našťastie nikto nenachádzal, povedala majiteľka domu Marylou Wardová.

"Toto býval náš záchod. Teraz nemáme nič," citovala AFP vyjadrenie Wardovej pre miestny spravodajský kanál Wink.

Jordan Hagadorn, majiteľ inštalatérskej firmy A-1 Affordable Plumbing, ktorá prípad riešila, povedal pre denník USA Today, že blesk spôsobil vznietenie metánu, uvoľňovaného zo splaškov a nahromadeného v potrubí. Pri výbuchu podľa neho porcelánová misa "vyletela do vzduchu ako strela". Okrem celého potrubia bude zrejme potrebné vymeniť aj samotný septik, uviedla firma na Facebooku.