< sekcia Magazín

Bostonským metrom sa odviezla veverička, túlila sa k spolucestujúcim

Na snímke veverička s orieškom. Foto: TASR/AP

Fotografiu veveričky vo vozni červenej linky bostonského metra zverejnila na Twitteri cestujúca Rosanne Foleyová, riaditeľka mestskej pamiatkovej komisie.

Boston 1. mája (TASR) - Cestujúcich v bostonskom metre prekvapila ešte v pondelok ráno veverička, ktorá vbehla do súpravy na jednej z nadzemných staníc. Niektorí ľudia reagovali najskôr vystrašene a povyskakovali na sedadlá, potom si však zvieratko získalo ich srdcia, keď sa dobrovoľne posadilo jednému z nich do náručia, informovala v utorok tlačová agentúra AP.

Fotografiu veveričky vo vozni červenej linky bostonského metra zverejnila na Twitteri cestujúca Rosanne Foleyová, riaditeľka mestskej pamiatkovej komisie. Pre spravodajský portál boston.com uviedla, že niekto z prítomných sa dokonca pokúsil malého hlodavca kŕmiť obilninovou tyčinkou.

Spolucestujúci veveričku vypustili von na najbližšej nadzemnej stanici.

Hovorkyňa bostonského dopravného podniku Massachusetts Bay Transportation Authority (MBTA) Lisa Battistonová pochválila ľudí v metre za ich láskavosť, na druhej strane však varovala pred interakciou s voľne žijúcimi zvieratami, ktoré by sa ocitli v súprave.

\r\n
\r\n
\r\nFotografiu veveričky vo vozni červenej linky bostonského metra zverejnila na Twitteri cestujúca Rosanne Foleyová, riaditeľka mestskej pamiatkovej komisie. Pre spravodajský portál boston.com uviedla, že niekto z prítomných sa dokonca pokúsil malého hlodavca kŕmiť obilninovou tyčinkou.
\r\n
\r\nSpolucestujúci veveričku vypustili von na najbližšej nadzemnej stanici.
\r\n
\r\nHovorkyňa bostonského dopravného podniku Massachusetts Bay Transportation Authority (MBTA) Lisa Battistonová pochválila ľudí v metre za ich láskavosť, na druhej strane však varovala pred interakciou s voľne žijúcimi zvieratami, ktoré by sa ocitli v súprave.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Fotografiu veveričky vo vozni červenej linky bostonského metra zverejnila na Twitteri cestujúca Rosanne Foleyová, riaditeľka mestskej pamiatkovej komisie."}