Quantcast
< sekcia Magazín

Buďte ešte bohatší, láka recesistický web

Po cestovnej kancelárii Corrupt Tour je to v ostatnom období už druhá podobná iniciatíva.

Praha 1. marca (TASR) - "Buďte ešte bohatší, život je krátky!" Nový recesistický web v Českej republike ponúka odklonenie peňazí so zárukou absolútnej anonymity, maximálnej netransparentnosti a dokonalého pohodlia. Po cestovnej kancelárii Corrupt Tour je to v ostatnom období už druhá podobná iniciatíva, uviedol dnes spravodajský server iDnes.cz.

"V priebehu niekoľkých rokov sa nám podarilo vytvoriť maximálne neprehľadný systém toku finančných a majetkových štruktúr tak, aby nebolo v silách akéhokoľvek štátu či polície čokoľvek zistiť," napísali zakladatelia recesistickej stránky odklon.cz. Najlepšou vizitkou sú vraj spokojní klienti, pretože "až na zopár transakcií funguje naše združenie úplne spoľahlivo a vždy sme vo všetkom bez problémov obstáli", dodali zakladatelia.

"Vlastníme desiatky firiem v rôznych častiach sveta, s ktorými nemá Česká republika uzatvorené zmluvy o spolupráci, čo nám umožňuje nekontrolovateľne prevádzať finančné prostriedky a majetkové práva akýmkoľvek tretím stranám a našim klientom bez vedomia patričných orgánov v ČR," píše sa na stránke odklon.cz.

V období, keď médiá bažia po aférach a keď im politici umožnia prístup k tajným dokumentom, je podľa recesistov potrebný solídny partner na odklon niektorých finančných prostriedkov.

"Maximálna netransparentnosť, ohromujúca jednoduchosť a relatívna etika je naše hlavné motto," píše sa na úvodnej stránke webu.

Keď navštívite web a prejavíte o odklon záujem, vyskakovacie okno oznámi, že "ste hajzlík", vaša IP adresa bola odoslaná na políciu ČR a tá vás bude čoskoro kontaktovať.

Tvorca Viktor Mastník odpovedal serveru Lidovky.cz na otázku, čo tým sleduje, že sa iba potreboval "vybiť, to je asi tak všetko".

Aj keď stránka vznikla len tento týždeň, už ju navštívili tisíce ľudí.

Pojem "odkloniť" spojený s vysokými sumami peňazí preslávil bývalý český minister priemyslu a obchodu Martin Kocourek, keď vysvetľoval, ako sa na účte jeho matky ocitlo 16 miliónov korún. Vyhlásil, že skrýval rodinný majetok pred manželkou kvôli rozvodovému konaniu.

Na korupciu začala pred niekoľkými týždňami upozorňovať aj špecializovaná cestovná kancelária Corrupt Tour. Záujemcov vozí po miestach spojených s podvodmi alebo rôznymi korupčnými aférami v Česku.