Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Magazín

C. Buckingham a M. Vávra vydali klip ku skladbe Chci tě chvíli mít tu

Na archívnej snímke Celeste Buckingham. Foto: TASR – Jakub Kotian

Celkom unikátny pohľad na skladbu dal portugalský režisér Michel De Freitas, ktorého speváčka našla cez sociálne siete.

Bratislava 2. októbra (TASR) - Celeste Buckingham a Matěj Vávra predstavujú klip ku skladbe Chci tě chvíli mít tu. Skladba, ktorej autormi sú obaja interpreti, vyšla na albumoch Mezi černou a bílou Matěja Vávru a Life Celeste Buckingham ešte minulý rok. V týchto dňoch k nej zverejnili aj videoklip. Ten sa rovnako ako skladba nahrával v dvoch rôznych krajinách a umelci sa ani pri tejto spolupráci nestretli naživo. TASR o tom informovala PR manažérka Andrea Čurná.

"Skladba má veľa významov. Pre niekoho to môže byť o vzťahu medzi dvoma ľuďmi alebo o vzťahu k nejakej vyššej sile. Pre mňa je esencia obsahu piesne o hudbe. Keď robím hudbu, som šťastný, mám všetko a hudba ma vezme na tie miesta, kde môžem len byť a nepremýšľať nad vecami. Je pre mňa taký katalyzátor," hovorí Matěj Vávra.

"Pre mňa je o láske k hudbe. Vždy stojí pri mne. A je aj o vnútornom presvedčení, o tom, čo nás drží nad vodou a sprevádza celým životom," dodáva Celeste Buckingham.

"Snažili sme sa viackrát nakrútiť videoklip, ale vždy to kvôli niečomu padlo. Keď sa mi teraz Celeste ozvala, že poďme to natočiť, tak sme to rýchlo dali dokopy a vyšlo to skvele," dodáva Matěj Vávra.

Celkom unikátny pohľad na skladbu dal portugalský režisér Michel De Freitas, ktorého speváčka našla cez sociálne siete. "Vždy sa snažím robiť so šikovnými ľuďmi. Nie je podstatné, či je to veľké meno alebo mladý človek. Tohto režiséra som našla tu na Madeire cez sociálne siete. Doteraz točil artové filmy a televízne reklamy. Napísala som mu správu, on odpovedal a o pár dní sme sa na káve rozprávali o videoklipe, o týždeň sme už točili," doplnila Celeste Buckingham.