< sekcia Magazín

Deti na celom svete sa spoja pri modlitbe ruženca, zapojí sa aj SR

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Stane sa tak počas akcie Milión detí sa modlí ruženec, ktorú organizuje pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi.

Bratislava 18. októbra (TASR) – Deti z celého Slovenska sa v piatok spoja s veriacimi z iných krajín sveta počas modlitby ruženca. Stane sa tak počas akcie Milión detí sa modlí ruženec, ktorú organizuje pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi, ktorá o tom TASR informovala.

Do akcie Milión detí sa modlí ruženec sa prostredníctvom katechétov zapojí viac ako 300 škôl, ďalšie tisícky rodín sa prihlásili prostredníctvom internetového formulára. "Očakávame, že len na Slovensku sa bude ruženec za pokoj a mier vo svete modliť približne 20.000 detí," uviedol riaditeľ ACN Slovensko Miroslav Dzurech. Podľa neho by malo ísť o dvojnásobný počet detí oproti roku 2018.

"Ak premýšľate nad úmyslom vašich modlitieb, spomeňte si na udalosti posledných dní. Nová eskalácia konfliktu v Sýrii nám kruto pripomína, že mier vo svete je krehký a nikdy ho nemôžeme považovať za samozrejmosť," poznamenal Dzurech. Forma modlitby počas dňa je rôzna, niektoré skupiny detí sa s dospelými modlia celý ruženec, iní len jednu časť, teda jeden desiatok.