< sekcia Magazín

Nová stránka ponúka galériu fotografií všetkých užívateľov Facebooku

Foto: Thefacesoffacebook. com

Facebook má momentálne takmer 1,3 miliardy užívateľských profilov, pričom ich počet rapídne narastá každou sekundou.

Menlo Park 1. októbra (TASR) - Novovytvorená webová stránka Thefacesoffacebook.com (tváre Facebooku) prichádza s unikátnym projektom umožňujúcim prezrieť si galériu fotografií každého z vyše miliardy užívateľov sociálnej siete Facebook. Informoval o tom dnes internetový spravodajský portál Yahoo News.

Ojedinelá aplikácia združuje všetky profilové fotografie do jedinej obrovskej, neustále sa rozširujúcej mozaiky, ktorú je možné priblížiť ovládacou myšou počítača a zamerať sa na jednotlivé tváre. Aplikácia zároveň ukazuje aktuálnu štatistiku narastajúcej komunity tejto celosvetovo najpoužívanejšej sociálnej siete.

Facebook má momentálne takmer 1,3 miliardy užívateľských profilov, pričom ich počet - ako ukazuje počítadlo na zánovnej stránke - rapídne narastá každou sekundou.

Za projektom stojí technologička Natalia Rojasová, podľa ktorej v žiadnom prípade nedochádza k porušovaniu zásad týkajúcich sa ochrany súkromia užívateľov Facebooku. "Neuchovávame nikoho osobné údaje, fotografie či mená. Ide len o aplikáciu, ktorá organizuje facebookové profilové fotografie," uviedla.