Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Magazín

Martin Škrtel vykopol do kín svoj životopisný dokument

Na archívnej snímke Martin Škrtel. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Martin Škrtel svoj film v najbližších dňoch odprezentuje osobne a stretne sa s fanúšikmi na autogramiádach v kinách v Bratislave (28. 9), Trenčíne (29. 9.), v Prešove a Košiciach (30. 9.).

Bratislava 28. septembra (TASR) - Martin Škrtel: Buď, alebo je názov dokumentárneho filmu o jednom z najúspešnejších futbalistov slovenskej športovej histórie. Po bratislavskej premiére (26. 9.) vstupuje snímka českého režiséra Petra Větrovského do kín po celom Slovensku. "Do niektorých dokonca známy športovec zavíta, aby fanúšikov osobne pozdravil," avizuje Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film, ktorá snímku prináša do kín.

Škrtel filmovú novinku uviedol spoločne s jej tvorcami, na čele s režisérom Petrom Větrovským, ktorý má na svojom konte aj úspešné dokumenty o Attilovi Véghovi a Janovi Kollerovi.

Aktuálny film predstavuje futbalistovu bohatú kariéru od náročných začiatkov, cez pôsobenie v FC Liverpool, až po návrat na Slovensko a ukončenie kariéry.

"Priestor dostanú mnohí z jeho známych kolegov, ale aj najbližšia rodina, ktorá pozná Martina nielen ako športovca, ale aj ako manžela, brata či syna," približuje Gašparík.

Medzi bratislavským publikom, ktoré dokument vyprevadilo do kín, nechýbali bývalí futbalisti Robert Vittek, Marek Sapara, Filip Hološko, Róbert Tomaschek alebo futbalový tréner Vladimír Weiss st. Športovú obec zastupoval aj hokejista Richard Lintner.

Martin Škrtel svoj film v najbližších dňoch odprezentuje osobne a stretne sa s fanúšikmi na autogramiádach v kinách v Bratislave (28. 9), Trenčíne (29. 9.), v Prešove a Košiciach (30. 9.). Kinoturné ukončí v nedeľu 1. októbra v Banskej Bystrici a Nitre.