< sekcia Magazín

Osobnosti Latinák, Kemka, Jakab a Hospodárová potešili choré deti

Spoločná fotografia hercov s pacientom Detského kardiocentra Foto: TASR

Známe osobnosti si našli čas, aby urobili radosť deťom s chorým srdcom. Pacientov Detského kardiocentra v Bratislave príjemne prekvapili a prišli ich osobne pozrieť do nemocnice na Kramáre.

Bratislava 20. septembra (TERAZ. sk) - Včera sa v Detskom kardiocentre rozdávali úsmevy a hračky a „na svedomí “ to majú herci Lukáš Latinák, Juraj Kemka a Robo Jakab, spolu s moderátorkou Jankou Hospodárovou.

Deti s vážnymi srdcovými problémami zažili v stredu príjemné prekvapenie, keď sa priamo pri ich posteliach zjavili herci z obľúbenej Partičky a športová moderátorka z Markízy. Deťom rozdali hračky a popodpisovali certifikáty, ktoré ešte minulý týždeň pomáhali iným chorým deťom počas charitatívneho projektu Misia 02, kde známe tváre robili kuriérov na bicykloch a jedným z nich bol aj Lukáš Latinák. „Je to normálne, ak niekto chce, aby sme prišli a má to niekomu takto urobiť radosť, tak prečo by som neprišiel?“ prezradil Latinák.

„Môžem povedať, že sme určite na správnom mieste. Keď sme tým deťom urobili radosť, je to veľmi dobrý pocit a je to to najmenej, čo pre ne môžeme urobiť. Zároveň sa na to pozerá tak smutne. Vidieť deti, ktoré sa narodili pred dvomi týždňami a už majú za sebou dve operácie, tak...,“ ťažko nachádzal slová Róbert Jakab. „Je to pre nás obohacujúce. A verím, že aj pre tie deti,“ povedal Juraj Kemka.

Iniciátorkou tejto návštevy však bola Jana Hospodárová, ktorá nenavštívila Detské kardiocentrum prvýkrát a aj vďaka nej mohli deti naživo stretnúť svoje hviezdy. „Bolo vidieť, že sme nepotešili len deti, ale aj ťažko skúšaných rodičov, ktorí sa o svoje deti boja. A z toho mám veľkú radosť,“ dodala Hospodárová.