Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Magazín

S. Masaryk spojí bratislavský koncert s prezentáciou CD Postcards

Ilustračná fotka. Foto: autor F. Lukáš

Na koncerte zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua.

Bratislava 15. novembra (TASR) - Hudobné centrum avizuje koncert laureáta Ceny Ľudovít Rajtera - trubkára Stanislava Masaryka. Hudobník ho spojil s prezentáciou CD Postcards. Koncert s klaviristom Ladislavom Fanzowitzom sa uskutoční v stredu 22. novembra o 19.00 h v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Na koncerte zaznejú diela Bohuslava Martinů, Alexandra Albrechta, Ernő Dohnányiho a Jeana Hubeaua. "Súčasťou podujatia bude aj prezentácia nového CD-albumu Stanislav Masaryk: Postcards, zrealizovaného v súvislosti s Cenou Ľudovíta Rajtera v Lisztovom centre v rakúskom Raidingu," dodáva Hudobné centrum. Na nahrávke profilového albumu so Stanislavom Masarykom spolupracovali klavirista Ladislav Fanzowitz a trubkári Ľubomír Kamenský (Slovenská filharmónia) a Marek Vajo (Česká filharmónia).

Album obecenstvu predstaví Rastislav Suchan, pedagóg Vysokej školy múzických umení (VŠMU) a prvý trubkár Slovenskej filharmónie.

Po skončení koncertu sa uskutoční autogramiáda s vystupujúcimi umelcami.

Vstup je voľný. Na koncert je však nutná rezervácia miesta prostredníctvom e-mailu na registracia@hc.sk. Uzávierka rezervácií je 20. novembra.

Stanislav Masaryk (1993) je absolventom Konzervatória a VŠMU v Bratislave. V roku 2017 sa stal absolútnym víťazom medzinárodnej interpretačnej súťaže Žestě Brno. Pôsobil v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu, v orchestri Slovenského národného divadla v Bratislave, v orchestri Národného divadla v Prahe i v hot jazzových formáciách Bratislava Hot Serenaders a Fats Jazz Band. Od roku 2020 je prvým trubkárom Českej filharmónie. V roku 2022 viedol interpretačné kurzy na pôde Royal Academy of Music v Londýne.