< sekcia Magazín

VIDEO: Skupina Chinaski predstavila lyric video k singlu Kapradí

Na archívnej snímke skupina CHINASKI. Foto: CHINASKI

Kapradí vzniklo pri spoločnom jamovaní na jednom letnom sedení u kamaráta a prvého manažéra kapely Milana Pešíka, tak ako väčšina piesní z aktuálneho albumu 11.

Bratislava 23. júna (TASR) – Známa česká skupina predstavila singel Kapradí z aktuálneho albumu 11. Text Michala Malátneho zhudobnil basgitarista Tomi Okres. Pesnička, ktorú sprevádza lyric video, je povzdychom nad tým, že naše deti a vnúčatá budú mať zrejme iný svet než my. TASR informoval PR manažér Roman Helcl.

Väčšina poslucháčov si asi pomyslí, že Kapradí je reakciou na situáciu v životnom prostredí a ja s tým i tak trochu rátam. Slová - zachraňte aspoň kapradí, pro ty, co nás tu nahradí – nosím v hlave osem rokov, možno dlhšie. Nie je to však môj environmentálny zásek, spievam, že je mi to ľúto,“ uviedol pre médiá spevák Michal Malátný.

Strávil som veľkú časť detstva u starej mamy v Krkonošiach a smrekový les s machom je prostredie, ktoré som vždy miloval a milujem stále. To všetko ma pri písaní inšpirovalo,“ doplnil.K piesni Kapradí chceli Chinaski pôvodne natočiť klip na letných festivaloch. Po tom, ako zistili, že to nebude možné, kývli na nápad režiséra Jakuba Kesla vytvoriť lyric video. Celý text a obrázky k nemu kreslila atramentom výtvarníčka Sabina Szwarcová, čím zvýraznila naliehavosť oznámenia.

Kapradí vzniklo pri spoločnom jamovaní na jednom letnom sedení u kamaráta a prvého manažéra kapely Milana Pešíka, tak ako väčšina piesní z aktuálneho albumu 11.

Skladbu sme nakoniec nahrali minulý rok v Mikulove v štúdiu Davida Kollera a sami sme si ju i produkovali,“ hovorí Malátný a vyzdvihuje, že sa na albume skladateľsky a aranžérsky podieľali všetci členovia kapely, gitarista František Táborský, basgitarista Tomi Okres, klavirista Jan Steinsdörfer a bubeník Lukáš Pavlík.