< sekcia Magazín

VIDEO: Skupina Peter Bič Project prichádza so singlom Stoj

Na snímke vystúpenie skupiny Peter Bič Project počas galavečera vyhlasovania ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2018. Foto: TASR - Pavol Zachar

V čase výroby klipu sa skupina pripravovala aj na svoje jarné Labyrint tour 2020. Nakoniec je všetko inak.

Bratislava 30. marca (TASR) – Skupina Peter Bič Project vydáva singel Stoj. Je v poradí siedmym singlom z albumu Labyrint. Predchádzajúcich šesť singlov dosiahlo na najvyššie priečky hranosti slovenských skladieb v rádiách a rovnako sa tešili veľkej popularite, čomu nasvedčoval aj záujem o jarné turné skupiny Peter Bič Project. Singel sprevádza aj videoklip, ktorý natočil Jakub Mahdal. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

V čase výroby klipu sa skupina pripravovala aj na svoje jarné Labyrint tour 2020. Nakoniec je všetko inak. „Pieseň Stoj sme zložili spoločne s Viki na album Labyrint, bol to náš prvý spoločný duet, ktorý sme aj spolu zložili. Vlado Krausz k nej napísal text a veľmi vystihol myšlienku a pocit, ktorý sme do toho dali. Klip k nej sme nakrúcali v Prahe so známym režisérom a momentálne asi najvyhľadávanejším, Jakubom Mahdalom. Myslím si, že jemu sa tiež podarilo vystihnúť náladu piesne,“ charakterizuje skladbu Peter Bič.Podobný názor má aj speváčka Viktória. „Som veľmi rada, že Peter začal spievať. Vždy sa mi páčila jeho farba hlasu, aj to, ako naše hlasy znejú spolu. Na poslednom albume Labyrint tak máme niekoľko duetov, z ktorých mám veľkú radosť. Prvým z nich bola pieseň Stoj, ktorú sme zložili spoločne s Petrom, Vlado Krausz nám k nej napísal krásny text. Bol to presne ten prípad, keď sme mu o piesni nič nepovedali a on presne vystihol ten pocit, ktorý sme z nej mali my. Od fanúšikov dostávame množstvo krásnych reakcií a veľmi sa teším, že im môžeme predstaviť videoklip, ktorý nám k pesničke Stoj natočil Jakub Mahdal so svojím tímom. V ňom Jakub krásne zachytil atmosféru tejto piesne a myslím si, že sa to celé pekne spojilo, hudba s textom aj s videoklipom,“ uviedla.

Singel aj videoklip mali vyjsť ako predzvesť jarného turné Peter Bič Project. Vzhľadom na vývoj situácie s novým koronavírusom sa turné posúva na jeseň. Z jarného turné sa teda stáva jesenné s termínmi a miestami Trnava (9. 9.), Bratislava (10. 9.), Zvolen (1. 10.), Trenčín (2. 10.), Martin (3. 10.), Košice (7. 10.).