< sekcia Magazín

Thomas Puskailer predstavuje prvú skladbu v slovenčine

Spevák Thomas Puskailer Foto: TASR/Peter Kollár

Ku skladbe stihol vždy usmiaty spevák nakrútiť aj videoklip, kde si zahral hlavnú postavu.

Bratislava 11. mája (TASR) - Thomas Puskailer sa rozhodol spievať po slovensky a svoje sily spojil s uznávaným textárom Martinom Sarvašom. Prvým singlom z ich autorskej dielne je pieseň Čakám na zázrak. Ku skladbe stihol vždy usmiaty spevák nakrútiť aj videoklip, kde si zahral hlavnú postavu. Thomas sa už teší, ako túto pieseň, ale aj ďalšie novinky zaspieva na Po Slovensk(i)y Tour, ktorú štartuje už 12. mája v Bratislave.

„Pôvodná skladba sa volala Waiting, to je v preklade čakať. Slovenský text mi napísal skvelý Martin Sarvaš a je o tom, že ak čakáme v živote na zázrak, mali by sme si uvedomiť, že príde až vtedy, ak sami na sebe zapracujeme. S Martinom Sarvašom sa mi pracuje výborne, vždy vie presne nájsť tie správne slová, ktoré sa k mojej hudbe hodia,“ uviedol pre médiá Puskailer.

Pieseň produkoval Luboš Brtáň, ktorý v nej hrá aj na gitare a klávesoch. Na perkusie hrá David Juraj Raši, basgitare Tamás Belicza. Mix a mastering skladby spracoval Jozef „Caco“ Matejka. K songu Thomas nakrútil aj videoklip, ktorý vznikol v Nitre.

„S Lubošom Brtáňom sme spolupracovali po prvý raz a hneď sme si výborne sadli. Spoločne sme našli ten správny zvuk. Mám veľkú radosť z toho, s akými výbornými hudobníkmi som pracoval, celý čas z nich sršala dobrá energia. Klip sme nakrúcali v niekoľkých lokalitách v Nitre, hlavne však v historickom centre mesta. Nitra má príjemnú atmosféru typického slovenského mesta, nie je malá, ale ani príliš veľká, preto sme sa rozhodli nakrúcať práve tu,“ objasňuje spevák.

Videoklip je vlastne krátkym filmom v hlavnej úlohe so sympatickým mladým hudobníkom. Thomas sa v ňom predstavuje ako obyčajný chlapec s rovnakými snami a problémami ako každý iný. Autorom námetu je Jakub Chochula, klip režíroval Valentín Kozaňák.

„Hlavnou myšlienkou klipu je chuť pomáhať druhým a snažiť sa rozjasňovať ich dni, hoci aj len malým úsmevom. Všetci sme rovnakí, nezáleží na tom, kto má aké povolanie, či kto je verejne známy. Pomáhať by sme si mali všetci. A tiež sa viac usmievať. Slovákom úsmev na tvárach akosi chýba. Čakanie na svoj zázrak si môžeme spríjemniť, netreba sa nikam ponáhľať a mračiť sa, všetko má svoj čas a s úsmevom je život krajší. Som jeden z vás – normálny chalan od vedľa. Preto aj v klipe účinkujú nie herci, ale obyčajní a zaujímaví ľudia, akých možno stretnúť kedykoľvek na ulici,“ dodáva spevák.

Thomas Puskailer štartuje už 12. mája v Bratislave koncertné Po Slovensk(i)y Tour. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na poslovenčené slávne hity svetových umelcov ako Justin Bieber, Enrique Iglesias či Sting. Ďalšími zastávkami budú Kremnica (19.5.), Bardejovské kúpele (25.5.), Michalovce (26.5.), Trebišov (27.5.), Košice (28.5.), Prievidza (9.6.), Dunajská Streda (10.6.), Šaľa (16.6.), Nitra (30.6.) a Bojnice (1.7.).

Vstupenky na koncerty sa dajú zakúpiť priamo na jednotlivých miestach konania. TASR informovala Nora Krchňáková, PR manažérka agentúry Propaganda House.