< sekcia Magazín

Iniciatíva #SAVETHENIGHT podáva pomocnú ruku a finančne podporí DJ-ov

Ambasádorkou a podporovateľkou iniciatívy #SAVETHENIGHT je kórejská DJ-ka svetového formátu pôsobiaca v Berlíne Peggy Gou Foto: #SAVETHENIGHT

Na prihlásenie zostáva už iba pár dní.

Bratislava 28. júla (OTS) - Patria medzi jedny z najviac postihnutých profesií, ktoré vďaka pandemickej kríze prišli o drvivú väčšinu svojich príjmov. Umelci, barmani, nočné múzy a hlavne DJovia – osoby, ktoré sa starajú o atmosféru mnohých akcií a sú hlavnými postavami nočného života a zábavy. Iniciatíva #SAVETHENIGHT im podáva záchrannú ruku a je pripravená ich aj finančne podporiť. DJovia po celom Slovensku a Česku majú teraz možnosť prezentovať svoje umenie prostredníctvom www.savethenight.cz. Stačí do 9.8.2020 nahrať svoj set.

Iniciatíva #SAVETHENIGHT dáva DJ-om možnosť nahrávať svoje sety do 9. 8. 2020, ktoré budú priebežne umiestňované na www.savethenight.cz, kde si ich fanúšikovia budú mať možnosť vypočuť. Projekt nie je obmedzený žiadnym hudobným žánrom ani popularitou DJa. Dôležitá je kreativita a originalita, ktorú na konci projektu posúdi spoločenstvo zložené z profesionálnych DJs. Minimálna dĺžka DJ setu je 30 minút.

Ambasádorkou a podporovateľkou iniciatívy #SAVETHENIGHT je kórejská DJ-ka svetového formátu pôsobiaca v Berlíne Peggy Gou. „Je mi cťou spolupracovať na projekte #SAVETHENIGHT a rozdeliť 1 milión Eur na podporu nočného života po celom svete. Komunita nočného života neprežíva ľahké obdobie, a preto je dôležité držať pri sebe. Pokiaľ nájdeme cestu vpred a ja si myslím, že áno, tie najlepšie noci našeho života ešte iba prídu,” vraví populárna DJka. Okrem finančnej hotovosti budú DJs podporení aj inou formou – napríklad možnosť nahrávať v profi štúdiu. Hrdým slovenským ambasádarom je aj DJ Yaksha, ktorý sa teší na kopec novej hudby a mien, ktoré sa k nemu cez iniciatívu dostanú. „Možno práve tento projekt naštartuje niekomu hviezdnu kariéru k čomu budem rád nápomocný“, dodal.

DJ Yaksha

Ľudia môžu manifestovať podporu komunite DJov ako počúvaním a šírením setov, tak zakúpením SAVETHNIGHT limitovanej edície fľiaš, ktorá symbolizuje celú iniciatívu. S projektom máme ambície maximálne podporiť scénu, vzdávame sa honorárov a marží a sme nadšení z možností, ktoré tento projekt prináša,” hovorí za Jägermeister CZ Michael Bouda.

Táto limitovaná edícia symbolizuje nádej pre komunity nočného života a je znakom solidarity pre všetkých, ktorí tvoria najlepšie noci našich životov. Zákazníci si fľašku môžu objednať jednoducho online prostredníctvom e-shopu bottlesandstories.sk.