< sekcia Magazín

Konal sa Ples vo viedenskej opere, hostkou bola Ornella Mutiová

V rakúskej metropole sa vo štvrtok večer začal každoročný Ples vo viedenskej opere. Tradičné spoločenské podujatie po prvý raz v jeho histórii otvoril ženský tanečný pár. Foto: TASR/AP

Pódium a hľadisko Viedenskej štátnej opery (Wiener Staatsoper) sa na jednu noc počas každej plesovej sezóny zmení na obrovský tanečný parket.

Viedeň 21. februára (TASR) - V rakúskej metropole sa vo štvrtok večer začal každoročný Ples vo viedenskej opere. Tradičné spoločenské podujatie po prvý raz v jeho histórii otvoril ženský tanečný pár, informuje tlačová agentúra DPA.

Pódium a hľadisko Viedenskej štátnej opery (Wiener Staatsoper) sa na jednu noc počas každej plesovej sezóny zmení na obrovský tanečný parket, ktorí zaplavia rakúski politici, biznismeni, klasickí hudobní umelci a radoví občania.Bál priťahuje tiež zahraničné celebrity. Viedenský podnikateľ Richard Lugner, ktorý na podujatie pozýva od začiatku 90. rokov svetové hviezdy, pôvodne chcel priviesť bývalú americkú lyžiarku Lindsey Vonnovú.

Športovkyňa však pozvanie zrušila krátko po tom, ako Lugner na tlačovej konferencii predstavil meno svojej hostky, držiac v ruke Vonnovej "nahú" fotografiu. Lugner napokon na štvrtkový bál pozval taliansku filmovú herečku Ornellu Mutiovú.

Ples vo viedenskej opere, ktorého začiatky siahajú do 19. storočia, sa zvyčajne začína o desiatej hodine večer a končí sa o šiestej hodine ráno. Vystupuje na ňom 150 tanečných párov a prítomná je vždy aj rakúska hlava štátu.