< sekcia Magazín

Kultový seriál Bol raz jeden život dostal komiksovú podobu

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jozef Ďurník

Nadčasový seriál, ktorý bavil deti aj dospelých, lákavou a jednoduchou formou vysvetľuje inak zložité procesy v ľudskom tele.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Francúzsky animovaný seriál Bol raz jeden život, ktorý deťom aj dospelým jednoduchým a milým spôsobom vysvetľuje záhady ľudského tela, dostal komiksovú podobu. Prvý diel komiksu prinieslo na knižný trh vydavateľstvo Fragment. TASR o tom informoval marketingový manažér Mário Gešvantner. Prvá z plánovanej série kníh sa venuje ľudskému srdcu a opisuje, ako funguje tento najdokonalejší stroj na svete.

"Tak ako hádam každé dieťa, vrátane tých mojich, som ten seriál milovala. Zabavil ma a ešte aj veľa nového naučil. A na úvodnú pesničku asi nikto z nás nezabudne," hovorí za fanúšikov legendárneho seriálu redaktorka vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Tatiana Floreková. "Preto som po komikse s obľúbenými postavičkami a príbehmi siahla hneď, ako bol v ponuke. Som rada, že ho vydávame v slovenčine a že rodičia môžu vziať deťom seriál v knižnom vydaní, kamkoľvek s nimi pôjdu," dodala.

Nadčasový seriál, ktorý bavil deti aj dospelých, lákavou a jednoduchou formou vysvetľuje inak zložité procesy v ľudskom tele. Prvá zo série kníh sa venuje ľudskému srdcu a opisuje, ako funguje najdokonalejší stroj na svete. Spolu s hrdinami knihy sa čitatelia môžu poprechádzať riečiskom ciev, žíl a tepien, ktoré po tele rozvádzajú životodarnú tekutinu - krv. Zistia, ako a prečo srdce bije a čo všetko ho môže ohrozovať.

Komiksové spracovanie seriálu, pod ktorý sa podpísal režisér a scenárista Albert Barillé, prepísal Jean-Charles Gaudin, komiks nakreslil známy francúzsky umelec Minte. O slovenský preklad sa postarala Viktória Floreková.