Quantcast
< sekcia Magazín

Landeskog čakal na Stanleyho pohár márne, priviezli ho k jeho susedom

Na archívnej snímke hráči Colorado Avalanche pózujú so Stanley Cupom po porážke Tampy Bay Lightning 2:1 v 6. zápase finále hokejového Stanley Cupu NHL v nedeľu 26. júna 2022 v Tampe na Floride. Foto: TASR/AP

Colorado vo finálovej sérii NHL zdolalo Tampu Bay Lightning 4:2 na zápasy a získalo po tretí raz v histórii cennú trofej.

Denver 3. júla (TASR) - Stanleyho pohár, ktorý mali jeho strážcovia odovzdať Gabrielovi Landeskogovi, sa omylom dostal k susedom hokejistu. Malú chvíľu tak v prítomnosti trofeje strávil aj homosexuálny pár, ktorý žije hneď vedľa kapitána Colorada Avalanche.

"Bol som prvý, kto videl auto zaparkované pred naším domom. Muž otvoril kufor a zo žartu som povedal: ´Toto je Stanley Cup?´ A on odpovedal: ´Áno,´" uviedol Landeskogov sused Dmitrij Rudenko. Ako sa neskôr ukázalo, dom Landeskoga bol hneď vedľa, strážcovia si pomýlil jedno číslo. Napriek tomu dovolili Rudenkovi a jeho manželovi Keithovi Carblerovi stráviť pár minút s trofejou. "Rozdiel jednej číslice nám priniesol takéto šťastie," uviedol Carbler.

Colorado vo finálovej sérii NHL zdolalo Tampu Bay Lightning 4:2 na zápasy a získalo po tretí raz v histórii cennú trofej. TASR získala správu z NBC News.