Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Magazín

Leeroy Thornhill, bývalý člen The Prodigy, prichádza do Bratislavy

Ilustračná snímka. Foto: TASR

The Prodigy, ktorí pochádzajú z Anglicka, sú jednou z najvýznamnejších skupín v histórii elektronickej hudby.

Bratislava 2. októbra (TASR) - Bratislava bude svedkom silného hudobného zážitku, keď legendárny Leeroy Thornhill z kapely The Prodigy zahrá svoj unikátny DJ set. Koncert sa uskutoční 6. októbra v bratislavskom koncertnom priestore Šafko. TASR o tom informovala PR manažérka Kristína Polorecká.

The Prodigy, ktorí pochádzajú z Anglicka, sú jednou z najvýznamnejších skupín v histórii elektronickej hudby. Kapela bola založená v roku 1990 a odvtedy ovládala svetovú hudobnú scénu svojou jedinečnou kombináciou elektroniky, rocku a rapu. Leeroy Thornhill bol členom The Prodigy do roku 2000.

"Kapela The Prodigy ovplyvnila nespočetné množstvo ľudí a otvorila úplne nové obzory v rámci elektronickej hudby. Mať The Prodigy na vlastnej akcii vo vlastnom klube bol pre nás nesplniteľný sen. Asi pred rokom sme sa ale dozvedeli, že Leeroy hráva aj DJ sety. Okamžite sme sa spojili s jeho agentkou. K zhode došlo relatívne rýchlo. Vtipné bolo ale to, že sme agentku museli uistiť, že strop nad našim pódiom je dostatočne vysoký, pretože Leeroy má dva metre," hovorí organizátor Yanko Kral.