< sekcia Magazín

Jacksonov niekdajší lekár bude možno čoskoro voľný

Conrad Murray Foto: TASR/AP Photo

Lekár Conrad Murray si odsedel alikvotnú časť trestu a za dobré správanie by ho mohli predčasne prepustiť z väzby v Los Angeles.

Los Angeles 26. októbra (TASR) - Kardiológ Conrad Murray, niekdajší osobný lekár speváka Michaela Jacksona, ktorého v novembri 2011 odsúdili za umelcovo zabitie z nedbalosti na štyri roky väzenia, by sa už čoskoro mohol dostať na slobodu.

Ako informovala tlačovú agentúru DPA jeho advokátka Valerie Wassová, 60-ročný lekár si odsedel alikvotnú časť trestu a za dobré správanie by ho mohli predčasne prepustiť z väzby v Los Angeles. Zatiaľ nie je jasné, kedy by k tomu mohlo dôjsť.

Podľa rovnakého zdroja sa odsúdený za predávkovanie propofolom, ktoré sa Jacksonovi stalo osudným, chystá napadnúť predmetný verdikt justície na súdnej inštancii vyššieho stupňa. Navyše by rád pokračoval vo svojej praxi, čo momentálne nemôže, pretože mu americké úrady odňali licenciu.

Michael Jackson, ktorého magazín Forbes označil v týchto dňoch za najlepšie zarábajúcu nežijúcu celebritu uplynulého roka, zomrel 25. júna 2009 v prenajatej rezidencii Holmby Hills v Los Angeles vo veku 50 rokov na zlyhanie srdca.