Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Magazín

Michal a Michaela by za priateľmi išli aj do ohňa

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

Michal a Michaela meniny oslavujú spolu 29. septembra.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Mužské meno Michal má hebrejský pôvod a v preklade znamená "ako Boh", Bohu podobný". Toto starozákonné biblické meno patrí na slovenskom území k obľúbeným a jeho nositeľov oslovujeme Mišo, Miško, Michalko. Ženská podoba mena je Michaela. Meniny oslavujú spolu 29. septembra.

Tí, čo súdia. Tak by sa dala v stručnosti charakterizovať osobnosť týchto ľudí. Ich výraznými vlastnosťami sú vôľa, aktívnosť a zmyselnosť. Sú dominantní a dokážu byť dosť tvrdí. Majú sklon k introvertnosti. Iba ojedinele sa pokúšajú vžiť do pozície iných. Pri práci väčšmi dôverujú cieľavedomému postupu ako intuícii. Ťažko sa prispôsobujú okolnostiam a sú málo ovplyvniteľní.

Michalovia a Michaely si priateľov vyberajú uvážene a išli by za nimi aj do ohňa. Michal aj Michaela sú životaschopní a zvyčajne od prírody aj silní. Nepodľahnú ľahko únave, ani chorobe.

Ovplyvňujú ich planéty Merkúr a Venuša. Ich šťastné farby sú sivá, biela a zelená. Ochranné rastliny palina, čakanka, nechtík, ochranné kamene smaragd, ruženín a zafír.