< sekcia Magazín

Päťročnému chlapcovi s leukémiou splnili sen, stal sa Batmanom

Miles Scott, oblečený ako Batkid, spolu s Batmanom Foto: TASR/AP

Jeho boj so svetom zločinu sledovali tisíce účastníkov dobročinnej akcie.

San Francisco 16. novembra (TASR) - Päťročnému americkému chlapcovi so zhubným ochorením krvi sa v piatok splnil sen.

Na jeden deň sa stal pomocníkom Batmana (Batkid) a spolu so svojím veľkým hrdinom zabránil vykradnutiu banky v San Franciscu, ktoré sa na jeden deň zmenilo na Gotham City. Jeho boj so svetom zločinu sledovali tisíce účastníkov dobročinnej akcie, informovala dnes agentúra DPA.

Batkid, vlastným menom Miles Scott, porazil v päťhodinovom maratóne starostlivo naplánovaných hrdinských činov svoju Nemesis, zloducha Tučniaka, pomohol Batmanovi zatknúť jeho nepriateľa Hádankára a zachránil devu v ťažkostiach, ktorú zlosynovia uniesli.

Galéria: Splnený sen chorého Milesa Scotta, bol Batmanom

Celomestské dobrodružstvo bolo výsledkom internetovej kampane nadácie, ktorá plní želania vážne chorých detí.

Päťročný chlapec Miles Scott ako Batkid kráča spolu s Batmanom pred záchranou slečny v ťažkostiach, ktorú uniesli zlosynovia v San Franciscu 15. novembra 2013.
Foto: TASR/AP


Dve čierne Lamborghini sa zmenili na Batmanove autá, Batmobily, ktoré šoféroval dospelý Batman v typickej maske. Ulice mesta na akciu uzavreli, jej priebeh sledovali zo vzduchu vrtuľníky. Do akcie sa zapojili aj šéf sanfranciskej polície, federálny prokurátor i agent FBI. Úrady na začiatku akcie verejne požiadali Batkida o pomoc a keď súhlasil, prišiel poňho Batman na Batmobile.

V závere adventury prevzal malý Batman od starostu San Francisca kľúče od mesta.

Päťročný chlapec Miles Scott ako Batkid sa vezie v batmobile, keď spolu s Batmanom sa chystajú zabrániť vykradnutiu banky v San Franciscu 15. novembra 2013.
Foto: TASR/AP


Miles Scott žije s rodičmi a mladším bratom na severe Kalifornie a nedávno sa dozvedel dobrú správu. Po rokoch liečenia leukémie sa dostal do remisie, jeho onkologická choroba dočasne ustúpila.