Quantcast
< sekcia Magazín

Na Colours of Ostrava prídu Cirk La Putyka aj Divadlo Petra Bezruča

Na archívnej snímke diváci na 18. ročníku multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Foto: TASR Michal Svítok

V poradí 19. ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic.

Bratislava 27. apríla (TASR) – Festival Colours of Ostrava, ktorý sa tento rok uskutoční od 13. do 16. júla, ponúkne okrem zahraničných a domácich hudobných mien aj divadelný program s viacerými ocenenými inscenáciami. Divadlo Petra Bezruča uvedie hudobnú divadelnú fikciu Špinarka, Cirk La Putyka pohybovo-cirkusové predstavenie Runners, súbor Lenky Vágnerovej uvedie tanečnú inscenáciu Panoptikum. TASR o tom informoval PR manažér Zdenko Hanout.

Tento rok sa nám podarilo dať dokopy výnimočné inscenácie, ktoré získali niekoľko ocenení. Navyše, čo sa na Colours of Ostrava hodí, vo väčšine z nich hrá významnú rolu živá hudba,“ hovorí dramaturg divadelného programu Jiří Moravčík.

Len o niekoľko stoviek metrov ďalej sa zo svojho stáleho pôsobiska presunie do multifunkčnej sály Gong ostravské Divadlo Petra Bezruča s inscenáciou Špinarka režiséra Tomáša Dianišku o výnimočnej speváčke Věre Špinarovej. Dokumentárna fikcia so živou kapelou získala cenu divadelnej kritiky 2021 v kategórii prvýkrát uvedená česká hra roku. V hlavnej úlohe exceluje Markéta Matulová, ktorá získala za rolu Věry cenu za Ženský herecký výkon roku 2021 a súčasne obdržala ocenenie talent roku 2021.

Pohybovo-novocirkusové predstavenie Runners súboru Cirk La Putyka s výnimočným medzinárodným obsadením v spoločnej réžii Rosťa Nováka a Víta Neznala je popri výkonoch hercov zaujímavé unikátnou scénografiou vytvorenou obrovským behacím pásom, ktorý bol vyrobený na mieru vo Veľkej Británii. Ako motto je v podtitule inscenácie uvedené: „Žijeme v dobe, v ktorej musí byť všetko hneď hotové, rýchlo prežité a okamžite zhodnotené.

V poradí 19. ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic. K už potvrdeným zahraničným menám patria The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand, Kings of Convenience, Meduza, Youssou N´Dour, Inhaler, Larkin Poe, Modest Mouse, Phoebe Bridgers, Princess Nokia, Sleaford Mods, Hiromi či Wardruna.