Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Magazín

Na premiéru novej bondovky Skyfall prišla aj kráľovská rodina

Princ Charles (vpravo) a jeho manželka Camilla počas premiéry snímky Skyfall stretli Daniela Craiga (vľavo). Foto: TASR/AP Photo

Britský herec Daniel Craig stelesňuje agenta v službách jej veličenstva už tretíkrát.

Londýn 23. októbra (TASR) - Kráľovská rodina prišla dať "požehnanie" 23. filmu o agentovi Jamesovi Bondovi s názvom Skyfall, ktorý mal dnes svetovú premiéru v londýnskej Royal Albert Hall.

Následník britského trónu princ Charles a jeho manželka Camilla, vojvodkyňa z Cornwallu, sa pridali k hviezdam a celebritám, ktoré prichádzali po červenom koberci k svetoznámej kruhovej londýnskej budove.

Britský herec Daniel Craig stelesňuje agenta v službách jej veličenstva už tretíkrát. Vyhlásil, že bolo preňho "mimoriadnou cťou" hrať Bonda 50 rokov od premiéry prvého filmu o agentovi 007.

"Je to skutočná pocta... nakrúcať film v tomto výnimočnom roku," povedal Craig, keď si podával ruku so stovkami fanúšikov.

Na otázku, či je nový film Skyfall "náležitou poctou" 50. výročiu bondoviek, Craig odpovedal: "Dúfam v to."

Herec s úsmevom spomenul "malú rolu", ktorú hral počas otváracieho ceremoniálu júlových letných olympijských hier v Londýne, keď na plochu štadióna "zoskočil padákom" spolu s kráľovnou.

Mať na premiére aj členov kráľovskej rodiny je "čerešničkou na torte", dodal Craig.

Skyfall sa začne premietať v britských kinách v piatok 26. októbra.

Princ Charles so svojou manželkou Camillou v spoločnosti producenta Michaela G. Wilsona (vpravo)
Foto: TASR/AP Photo