< sekcia Magazín

OBRAZOM: Legenda Karel Gott už spieva v nebi, takto si ho zapamätáme

Český Zlatý slávik český spevák Karel Gott, archívna snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Pozrite si fotografie, ktoré zachytávajú momenty zo života K. Gotta.

Bratislava 2. október (Teraz.sk) - Podľa informácii českéhointernetového portálu blesk.cz zomrela česká spevácka legenda Karel Gott.Karel Gott v 60. rokoch, archívna snímka.
Foto: rfp
Festival tanečnej piesne V Bratislave sa začal I. medzinárodný festival tanečnej piesne. Prvý festivalový večer bol venovaný českej a slovenskej tvorbe. Odznelo na ňom 23 piesní vybraných v celoštátnej autorskej súťaži z celkového počtu 790 skladieb. Karel Gott spieva víťaznú pesničku Mám rozprávkový dom, 24. júna 1966.
Foto: TASR - M. Borodáčová


Na archívnej snímke z 17. júna 1968 Karel Gott strávil príjemné chvíle v peknom prostredí PKO v Bratislave.
Foto: TASR/Magda Borodáčová
V piatok 31. mája sa skončila Bratislavská lýra 1985. Predstavili sa na nej umelci z 20 krajín. Na záverečnom galakoncerte odzneli piesne odmenené zlatou, striebornou a bronzovou Bratislavskou lýrou. Na snímke vystúpenie čs. umelcov, národného umelca Karla Gotta a Darinky Rolincovej.
Foto: TASR/Pavel Neubauer


Miss ČSSR 1989 Ivana Christová a Karel Gott pri vyhlásení výsledkov súťaže krásy 8. aprila 1989 v Ostrave.
Foto: TASR/ČTK - Petr Berger


Na snímke z januára 1999 je Karel Gott so svojou dcérou Dominikou
Foto: TASR/Miroslava Cibulková


Český hudobný fenomén Karel Gott, archívne foto.
Foto: TASR/Štefan Puškáš


Český spevák a legenda Karel Gott odohral koncert v Košiciach 17. októbra 2012. Koncert sa uskutočnil v Steel Aréne.
Foto: TASR/František IvánČeský spevák a legenda Karel Gott odohral koncert v Košiciach 17. októbra 2012. Koncert sa uskutočnil v Steel Aréne, archívna snímka.
Foto: TASR/František Iván


Na snímke Karel Gott spieva so sprievodnou kapelou počas svojho koncertu v sále Grand Hotela Kempinski na Štrbskom Plese, archívna snímka.
Foto: TASR/Oliver OndrášČeský spevák Karel Gott si 28. októbra 2014 v bratislavskom Primaciálnom paláci prevzal listinu o udelení čestného občianstva hlavného mesta za zásluhy o priateľstve a porozumení medzi národmi v oblasti československej populárnej hudby a tiež za prezentáciu slovenskej metropoly. Odovzdal ju primátor Milan Ftáčnik pri príležitosti jeho 75 rokov. Na snímke český spevák Karel Gott sa zapisuje do pamätnej knihy čestných hostí po prevzatí listiny, vpravo primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.
Foto: TASR/Pavel Neubauer


Slávnostné vyhlásenie víťazov ankety Český slávik Mattoni 2014 sa uskutočnilo 29. novembra 2014 v pražskej Štátnej opere. V kategórii speváčky si zlatého slávika prevzala Lucie Bílá, je to jej sedemnásty zlatý slávik a siedmy po sebe nepretržite od roku 2007. V kategórii speváci je na zlatom stupienku opäť Karel Gott, je to jeho zlatý slávik s poradovým číslom 39. Patrí mu aj ocenenie Absolútny slávik. Na snímke Lucie Bílá a Karel Gott.
Foto: TASR/Bohdan Kopčák


Na archívnej snímke český spevák Karel Gott počas podpisuje cédečko fanúšikom po skončení koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, 16. mája 2015.
Foto: TASR/Oliver OndrášKarel Gott, archívne foto.
Foto: TASR/Bohdan KopčákKarel Gott na Sardínii, archívna snímka.
Foto: facebook/Karel Gott


Karel Gott, archívna snímka.
Foto: Pavol Karell


Na archívnej snímke Karel Gott.
Foto: TASR Bohdan Kopčák