< sekcia Magazín

Olympic vydáva reedíciu albumu Jedeme, jedeme

Na archívnej snímke čeká skupina Olympic Foto: TASR/Oliver Ondráš

Po videoklipe Nemám páru Olympic odpremiéruje ďalší videoklip z úspešnej novinky k piesni Pádím.

Bratislava 27. septembra (TASR) – Česká legenda Olympic pripravila reedíciu tretieho albumu Jedeme, jedeme. Kultová platňa zažila veľké personálne zmeny. Kapelu totiž opustil spoluzakladateľ, basgitarista a textár Pavel Chrastina. Na jeho miesto nastúpil Jan Hauser, slová k melódiám Petra Jandu dodal predovšetkým Zdeněk Rytíř. Aranžmány sa stali farebnejšími, štýlové olympické ukotvenie však zostalo zachované. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

Prekvapivým hosťom bol Jiří Stivín, pridávajúci k rocku flautové a saxofónové pasáže. Z dnešného pohľadu sa najväčším hitom stala skladba Bon soir, mademoiselle Paris, ale poslucháč si iste spomenie i na piesne Když jsem bejval tramp, Bláznivej Kiki, Elixír či Strážce majáku. Premenou prešla nielen hudba, ale tiež obal. Po Pacákovej recesistickej Želve a pop-artovom Rosomákovi sa Olympic zaodel do historických cyklistických, motoristických či leteckých kostýmov, aby sa na titule i vo vnútri albumu ocitla štýlová koláž z fotografií Alana Pajera. Album vychádza digitálne, na LP i na CD pridáva osem bonusov.

„Rekonštrukcia rozkladacieho balenia bola tentokrát mimoriadne zložitá, nakoľko pôvodné fotky zabavila ŠtB. Prekvapením bude vinylový zvuk, tento rok nanovo vyrobený z pôvodných pásov. Výborným doplnkom je osem bonusov na CD, ponúkajúcich alternatívne i koncertné verzie,“ uvádza producent Supraphonu Karel Deniš.

Po videoklipe Nemám páru Olympic odpremiéruje ďalší videoklip z úspešnej novinky k piesni Pádím. Kapela ho predstaví fanúšikom na veľkom plátne v rámci koncertu a krstu albumu Kaťata 30. septembra v pražskom Paláci Akropolis. Fanúšikov na pražskom koncerte čaká bohatý program vrátane malého prekvapenia. Krstnou mamou bude Lea Šteflíčková, česká Miss 2018, ktorá je tiež modelkou na obale. Na veľkom plátne predstaví kapela svoj nový videoklip a zaznejú i najväčšie hity.

„Na našej dlhej plavbe v rockovom mori sme pomerne výrazne otočili kormidlom a po roku čakania na vhodnú dobu sa nám konečne podarí pokrstiť dnes už takmer dospelé dieťa v podobe albumu Kaťata,“ pozýva na koncert Petr Janda.