< sekcia Magazín

Papagája z pásma Gazy po žiadosti na Facebooku ošetrili Izraelčania

Ilustračná snímka. Foto: TASR/ww.facebook.sk

Abdalláh Šaraf uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru.

Gaza 20. marca (TASR) - Zraneného papagája z pásma Gazy ošetrila izraelská skupina bojujúca za práva zvierat po tom, ako ju jeho majiteľ, Palestínčan, požiadal o pomoc prostredníctvom Facebooku.

Abdalláh Šaraf v utorok pre agentúru AP uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru. Dodal, že miestni veterinári, nedostatočne vybavení na zvládnutie špecifických prípadov, mu navrhli, aby exotické zviera utratil.

Šaraf skúsil prostredníctvom Facebooku požiadať o pomoc skupinu ochrancov zvierat z Izraela, ktorá s ošetrením súhlasila. Aktivisti následne poslali na hraničný priechod s pásmom Gazy mobilnú chirurgickú kliniku a papagája úspešne ošetrili.

Egypt a Izrael uvalili na pásmo Gazy blokádu v roku 2007 po tom, ako tam prevzalo moc palestínske militantné hnutie Hamas. Palestínčania v oblasti čelia rôznym cestovným obmedzeniam, ktoré komplikujú prístup k špecializovanej zdravotnej starostlivosti.


\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Abdalláh Šaraf uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru."}