\n"],"articleBody":"Gaza 20. marca (TASR) - Zraneného papagája z pásma Gazy ošetrila izraelská skupina bojujúca za práva zvierat po tom, ako ju jeho majiteľ, Palestínčan, požiadal o pomoc prostredníctvom Facebooku.\r\n\r\nAbdalláh Šaraf v utorok pre agentúru AP uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru. Dodal, že miestni veterinári, nedostatočne vybavení na zvládnutie špecifických prípadov, mu navrhli, aby exotické zviera utratil.\r\n\r\nŠaraf skúsil prostredníctvom Facebooku požiadať o pomoc skupinu ochrancov zvierat z Izraela, ktorá s ošetrením súhlasila. Aktivisti následne poslali na hraničný priechod s pásmom Gazy mobilnú chirurgickú kliniku a papagája úspešne ošetrili.\r\n\r\nEgypt a Izrael uvalili na pásmo Gazy blokádu v roku 2007 po tom, ako tam prevzalo moc palestínske militantné hnutie Hamas. Palestínčania v oblasti čelia rôznym cestovným obmedzeniam, ktoré komplikujú prístup k špecializovanej zdravotnej starostlivosti.\r\n\r\nSick Gaza parrot saved by Israeli animal rights group: Abdullah Sharaf says his African grey parrot, Koki, drank bleach that burned a hole in his throat; he took to social media to ask for help https://t.co/jGTOcIe9NW TimesofIsrael pic.twitter.com/PnYbwHvklU— Jewish Community (@JComm_BlogFeeds) 19. marca 2019\r\n","httpStatus":200}},"selectedPage":"https://www.teraz.sk/api_rest.php?module=RestApi&method=article&articleId=384951§ion=magazin&kind=clanok","wagonByUrl":{},"requirements":{"ids":[],"entities":{}},"wagonsConfig":[],"wagonHeight":{"ids":[],"entities":{}}}
< sekcia Magazín

Papagája z pásma Gazy po žiadosti na Facebooku ošetrili Izraelčania

Ilustračná snímka. Foto: TASR/ww.facebook.sk

Abdalláh Šaraf uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru.

Gaza 20. marca (TASR) - Zraneného papagája z pásma Gazy ošetrila izraelská skupina bojujúca za práva zvierat po tom, ako ju jeho majiteľ, Palestínčan, požiadal o pomoc prostredníctvom Facebooku.

Abdalláh Šaraf v utorok pre agentúru AP uviedol, že jeho papagáj sivý menom Koki vypil bielidlo, ktoré mu vypálilo v hrdle dieru. Dodal, že miestni veterinári, nedostatočne vybavení na zvládnutie špecifických prípadov, mu navrhli, aby exotické zviera utratil.

Šaraf skúsil prostredníctvom Facebooku požiadať o pomoc skupinu ochrancov zvierat z Izraela, ktorá s ošetrením súhlasila. Aktivisti následne poslali na hraničný priechod s pásmom Gazy mobilnú chirurgickú kliniku a papagája úspešne ošetrili.

Egypt a Izrael uvalili na pásmo Gazy blokádu v roku 2007 po tom, ako tam prevzalo moc palestínske militantné hnutie Hamas. Palestínčania v oblasti čelia rôznym cestovným obmedzeniam, ktoré komplikujú prístup k špecializovanej zdravotnej starostlivosti.