Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Magazín

Pohár Karola Poláka

Generálnym partnerom futbalovej súťaži - Pohár Karola Poláka 2018 sa stala spoločnosť Nestlé Slovensko Foto: OZ Múdry pes

Už presne o mesiac začína futbalová súťaž detských domovov vo futbale “Pohár Karola Poláka” a organizátor tejto súťaže avizuje v tomto ročníku nové pozitívne zmeny.

Bratislava 12. marca (OTS) - ”Teno projekt vymyslel a dlhoročným prezidentom súťaže bola športová komentátorská legenda Karol Polák. Súťaž je profesionálne zorganizovaná a hlavne vďaka garantom kvality - Slovenskému futbalovému zväzu a Ůstrediu práce, sociálnych vecí a rodiny sa nám každý rok podarí získavať dostatok partnerov, ktorí dokážu udržať tento projekt pri živote a poskytujú deťom z detských domovov možnosť hrať semifinálové zápasy na pekných futbalových štadiónoch v NTC Poprad a NTC Senec, či neskoršie finále v podtatranskej obci Štrba. Sme veľmi radi, že úlohu ambasádora prijal generálny riaditeľ RTVS pán Jaroslav Rezník a k mediálnym partnerom sa tradične pridala Tlačová agentúra Slovenskej republiky a internetový portál zoznam.sk” povedal predseda občianskeho združenia “múdry pes” Ľubomír Dranga.

Generálnym partnerom futbalovej súťaži - Pohár Karola Poláka 2018 sa stala spoločnosť Nestlé Slovensko a túto spoluprácu svojím podpisom potvrdil Country Manager pre Slovensko pán Martin Mittner. "Poslaním spoločnosti Nestlé je zvyšovať kvalitu života a prispievať k zdravšej budúcnosti. Po celom svete sa snažíme propagovať vyvážený životný štýl, ktorého prirodzenou súčasťou je šport. Pohár Karla Poláka aktivizuje mnoho mladých ľudí a okrem samotného pohybu im ponúka šancu zdokonaliť sa v zručnostiach akými sú cieľavedomosť, vytrvalosť, tímová spolupráca. Sme radi, že môžeme byť súčasťou tohto projektu." - vysvetlil dôvody zapojenie spoločnosti do súťaže Corporate Affairs Manager Nestlé Slovensko pán Robert Kičina.

Táto súťaž je súčasťou aj medzinárodného programu Grassroots, ktorý podporuje rôzne formy futbalu bez rozdielu pohlavia, veku, sociálneho statusu, kde nie je miesto pre diskrimináciu a práve projekt "Pohár Karola Poláka" ponúka pre deti a mládež z detských domovov z celého Slovenska spoločenskú príležitosť a športovú hodnotu, kde môžu ukázať svoj talent a vášeň k futbalu. V tomto ročníku využijeme prvý krát nový pozitívny prvok, na Slovensku zatiaľ nepoužívaný - hráči budú od rozhodcov dostávať nie len žlté a červené karty, ale za fair play gestá budú deti odmenení rozhodcami aj zelenými kartami - kartami fair play. Tento nový futbalový prvok zavádzame do tejto súťaži v spolupráci s klubom fair play pri Slovenskom olympijskom výbore a dúfam že sa nám osvedčí a budeme ho používať aj vo všetkých ďalších mládežníckych súťažiach ” - prezradil Vladimír Lupták, hlavný koordinátor Grassroots projektov Slovenského futbalového zväzu.

Semifinálové zápasy súťaže “Pohár Karola Poláka” prebehnú 22.mája a 24.mája v národných treningových centrách v Poprade respektíve v Senci a finálový turnaj sa uskutoční 18 - 20. júna na futbalovom štadióne na Štrbe.