< sekcia Magazín

Pokojne sa usaďme, skutočný relax práve začína

Ilustračné foto Foto: Vadym Andrushchenko / Shutterstock.com

Možno aj Vy patríte k tým, ktorí stoja pred voľbou novej sedacej súpravy a ešte stále nenašli tú pravú do svojej domácnosti. Ale ako sa hovorí, kto si počká, ten sa dočká.

Bratislava 25. júna (OTS) - Nájdime si dostatok priestoru a času na výber nábytku a zariadenia domácnosti, pretože ide o investíciu na niekoľko rokov. A rozhodne pri dôkladnom výbere nebudeme ľutovať.

Dokonalosť býva niekedy v rohu
Skôr, než sa pre sedaciu súpravu rozhodnete, treba si vopred zvážiť všetky pre a proti a najmä očakávania, ktoré od sedačky máte. Je potrebné si uvedomiť, že sedačka slúži nielen na odpočinok či relaxovanie po celom dni, ale taktiež poskytuje mnoho ďalších funkcií, napríklad vo forme úložného priestoru, kam môžete odložiť nepotrebné veci. V tom prípade ideálnymi budú pre vás sedacie súpravy s úložným priestorom.

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú dosť často „plný dom“ hostí a návštevníkov, vsaďte na rohové sedacie súpravy, ktoré si nájdu svoje miesto vo väčšej obývačke a pokojne sa na ne zmestí viac ľudí naraz.

Štýl, elegancia, moderný dizajn

Jednou z miestností, ktoré si zariaďujeme, je obývacia izba. V nej býva základom obývacia stena, sedacia súprava, konferenčný stolík a možno aj knižnica. Doplnky sú individuálnou záležitosťou. Ale obývacie steny sú jednoducho srdcom obývačky. Z toho dôvodu je ich výber veľmi dôležitý.

Čo sa týka veľkosti obývacej steny, mali by sme ju prispôsobiť veľkosti obývacej izby. Stenu musíme nájsť takú, aby v izbe nevyzerala smiešne malá alebo prehnane gigantická. Na trhu existujú moderné obývacie steny, ktoré dokážu splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

V jednoduchosti je krása
Všetci sa vo svojom príbytku chceme cítiť príjemne a uvoľnene. Z toho dôvodu si zútulňujeme svoje domovy rôznymi bytovými doplnkami, každý podľa toho, čo sa mu páči.

Bytový textil nám poskytuje jednoduché, rýchle a efektívne riešenie ako pozmeniť vzhľad miestnosti. Navyše, nemusí ísť vôbec o náročnú finančnú investíciu.

Teplo a pohodlie domácnosti dokážeme vykúzliť obyčajnými maličkosťami, ako sú napríklad návleky na podušky, paplóny, prestieranie na jedálenský stôl, závesy, záclony, deky alebo kúpeľňové súpravy. Každú správnu gazdinku takáto príjemná zmena veľmi poteší.