< sekcia Magazín

Posledná bondovka s Craigom sa teší rekordnému záujmu

Britský herec Daniel Graig, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Distribučná spoločnosť avizuje, že posledná bondovka s Danielom Craigom predstavuje veľkolepý a emotívny záver jednej ságy.

Bratislava 5. októbra (TASR) - Slávny filmový agent 007 vstúpil vo štvrtok 30. septembra do slovenských kín s misiou Nie je čas zomrieť, za prvé štyri dni premietania si ju prišlo pozrieť vyše 40.000 divákov. TASR o tom informovala PR manažérka Jana Studená z distribučnej spoločnosti Forum Film.

Dodala, že premiéra novej bondovky priniesla veľký záujem fanúšikov a nadšené reakcie divákov aj kritikov. "Víkendová návštevnosť snímky, na ktorú sa z dôvodu epidemiologickej situácie netrpezlivo čakalo dva roky, potvrdila, že fanúšikovia tejto filmovej série patria k tým najvernejším. Vďaka nim sa Nie je čas zomrieť dostal na prvé miesto slovenského rebríčka otváracích víkendov filmových premiér v tomto roku," priblížila.

James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou.

Distribučná spoločnosť avizuje, že posledná bondovka s Danielom Craigom predstavuje veľkolepý a emotívny záver jednej ságy. V snímke režiséra Caryho J. Fukunagu, ktorému sa ako prvému Američanovi dostalo cti režírovať príbeh najslávnejšieho agenta všetkých čias, nechýbajú známe tváre z predchádzajúcich častí - Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Seydoux či Naomie Harris. Diváci sa však môžu tešiť aj na nové herecké posily - Anu de Armas, ktorá si s Craigom zahrala už v detektívke Na nože, a oscarového Ramiho Maleka v postave Bondovho úhlavného nepriateľa.