Quantcast
< sekcia Magazín

Princ Harry v seriáli hovorí o prístupe médií i kráľovskej rodiny

Princ Harry a Meghan Markle, vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Foto: TASR/AP

Šesťdielny seriál s názvom "Harry & Meghan" prináša podrobnosti o zoznámení Harryho a Meghan Markleovej v roku 2016 aj o rozhodnutí tohto páru vzdať sa oficiálnych kráľovských povinností v roku 2020.

Londýn 9. decembra (TASR) - Britský princ Harry v novom dokumentárnom seriáli na streamovacej platforme Netflix upozorňuje na prístup britských médií i kráľovskej rodiny k jeho manželke Meghan. TASR správu prevzala v piatok z agentúry AFP a webovej stránky stanice CNBC.

Šesťdielny seriál s názvom "Harry & Meghan" prináša podrobnosti o zoznámení Harryho a Meghan Markleovej v roku 2016 aj o rozhodnutí tohto páru vzdať sa oficiálnych kráľovských povinností v roku 2020. Prvé tri epizódy boli vydané vo štvrtok, ďalšie tri majú nasledovať na budúci týždeň.

Tento dokument podľa CNBC "odhaľuje pravdu" o zákulisnom dianí v britskej kráľovskej rodine. Harry a Meghan v ňom slovne odsúdili "nevedomú zaujatosť" voči rase v Buckinghamskom paláci a nedostatok podpory, ktorú im kráľovská rodina prejavovala.

Kráľovská rodina podľa Meghan nepodnikla žiadne kroky voči negatívnym správam o jej osobe v médiách. Harry uviedol, že rodina ignorovala rasistický podtón v týchto správach.

Harry takisto kritizuje prístup kráľovskej rodiny k svojej matke, princeznej Diane, píše AFP.

Harry s manželkou Meghan sa v marci 2020 vzdali svojich kráľovských povinností a presťahovali sa do Spojených štátov.