Quantcast
< sekcia Magazín

RTVS si vo vysielaní pripomenie výročie okupácie 1968

Ilustračná fotka. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Súčasťou programu budú aj spomienky pamätníkov a dokumenty.

Bratislava 19. augusta (TASR) - Výročie okupácie Československa v roku 1968 si RTVS pripomenie počas víkendu vo viacerých programoch v televízii aj v rozhlase. Odvysiela napríklad film Rebelové, Jan Palach či Balada o siedmich obesených. Súčasťou programu budú aj spomienky pamätníkov a dokumenty. TASR o tom informovala riaditeľka sekcie komunikácie RTVS Andrea Pivarčiová.

Jednotka prinesie v nedeľu 21. augusta o 20.30 h romantický muzikál Rebelové. O 22.30 h bude nasledovať snímka Jan Palach.

Dvojka v sobotu 20. augusta o 20.10 h odvysiela reprízu talkšou Anjeli strážni s hostkou Danou Herrmannovou, legendárnou hlásateľkou. O 20.40 h Dvojka v premiére uvedie dokument 1968 Rekonštrukcia okupácie.

V nedeľu si môžu diváci Dvojky o 8.30 h pozrieť dokument o obsadení Československého rozhlasu a vysielanie počas prvého dňa okupácie pod názvom Vlny slobody. O 9.00 h bude nasledovať dokument o redaktorke Slovenského rozhlasu Ote Plávkovej s názvom Nezlomená. O 13.30 h je na programe koncertné prevedenie legendárneho albumu Bolo nás jedenásť. Neskôr prídu na rad dokumenty Vycestovacia doložka pre Dubčeka o 15.25 h, Spýtaj sa vašich o 18.30 h a Okupácia o 22.45 h.

Trojka odvysiela 20. augusta o 22.15 h film Balada o siedmich obesených, ocenenú psychologickú sondu do pocitov na smrť odsúdených. Tri nedele popoludní budú môcť diváci spoznávať osobnosť Alexandra Dubčeka v medailóne Blízky človek. Dokument Svedectvo obrazovky bude spomienkou na dni ilegálneho vysielania Slovenskej televízie počas tragických augustových dní, ktorým sa budú venovať aj dokumentárne reminiscencie Slnečné dni ako zlý sen. Oba dokumenty si môžu diváci pozrieť 21. augusta od 22.55 h.

Rádio Regina Stred si udalosti okupácie pripomenie v relácii Nedeľné ráno s Rádiom Regina Stred, kde v Historickom kalendári - Almanach stredného Slovenska ponúkne poslucháčom spomienky pamätníkov na prvé chvíle okupácie našej krajiny.

Rádio Devín tému pokryje naprieč svojím celodenným vysielaním. Už o 6.00 h sa jej bude venovať Katarína Hrabčáková v relácii Tvárou v tvár ničote. O 10.00 h nasleduje Denník novinára. O 15.30 h v relácii Hrá SOSR si budú môcť diváci vypočuť hudbu inšpirovanú inváziami v podobe vojny, atómovej bomby či invázie vojsk bratských krajín.