< sekcia Magazín

Skupina Monkey Business oslávi dvadsiatku aj v bratislavskom Babylone

Na archívnej snímke speváčka skupiny Monkey Business. Foto: TASR - Bohdan Kopčák

Skupina vznikla začiatkom roka 1999 v Prahe ako ďalší projekt hudobníka a producenta Romana Holého.

Bratislava 28. januára (TASR) – Bratislavský Ateliér Babylon bude 20. februára miestom oslavy 20 rokov úspešného fungovania českej skupiny Monkey Business, ktorá si na turné pripomína okrúhle výročie a zároveň aj 21. rok na scéne. S humorom sebe vlastným to premietli do názvu turné 20 dobrý, ale voko bere. TASR o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

Skupina vznikla začiatkom roka 1999 v Prahe ako ďalší projekt hudobníka a producenta Romana Holého. Zaujala hneď prvým albumom Why You Be In When You Could Be Out z roku 2000, na ktorom sa zaskvel hlavne spevák Matěj Ruppert. Hity Party Shit, My Friends či Piece Of My Life patria na koncertoch stále k najžiadanejším. Po vydaní prvého albumu sa ku kapele pridala speváčka Tonya Graves a spolu so stálou zostavou kapely Roman Holý (klávesy), Ondřej Brousek (klávesy), Ondřej Krejčoves (gitara), Pavel Mrázek (basgitara), Pavel Houdek (bicie) a Matěj Ruppert (spev), nahrali množstvo ďalších hitov a albumov. Po oslavách 15. výročia kapely v roku 2016 Tonyu v skupine nahradila Tereza Černochová. Držiteľ najprestížnejšej českej hudobnej ceny Anděl bude svoju dvadsiatku oslavovať aj na Slovensku a sľubuje oslavu, ako sa patrí.

„Monkey Business príde ako vždy v plnej zbroji. S vybieleným chrupom a novými zlatými mostíkmi, nastrelenými vlasmi, odsatým prebytočným tukom a titanovými hlasivkami z dovozu, s dokonale precvičenými stupnicami a rytmami, posilnená o dvoje perfektné Hammondove varhany. Na koncerte zaznejú piesne z rôznych období, niektoré v ľahko modifikovaných aranžmánoch. Možno sa objaví aj silná dychová sekcia,“ napísala fanúšikom vždy veselá skupina Monkey Business, pričom o okrúhlom výročí dodáva: „Bude to oslava jedného z najlepších životných stavov človeka. Je úžasné, že môžeme mať poriadnu kapelu plnú kamarátov a k tomu množstvo skvelých fanúšikov. Tento stav trvá už dlhých dvadsať rokov a zdá sa, že ešte dlho potrvá.“

Množstvo známych piesní z deviatich vydaných albumov, strhujúca funková rytmika, radosť z hudby a energická pódiová šou s patričnou dávkou humoru a nadhľadu, to sú najdôležitejšie atribúty koncertov skupiny Monkey Business. Počas svojej dvadsaťročnej histórie nimi fanúšikov na Slovensku často potešili.