< sekcia Magazín

Slovenská katolícka charita sa snaží pomôcť deťom v núdzi v Ugande

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Slovenská katolícka charita začala spolupracovať s organizáciou HIA (Health Initiatives Association), ktorá pôsobí v okrese Buikwe v Ugande.

Bratislava 19. apríla (TASR) – Slovenská katolícka charita (SKCH) začala spolupracovať s organizáciou HIA (Health Initiatives Association), ktorá pôsobí v okrese Buikwe v Ugande. Cieľom SKCH je pomôcť deťom v núdzi, informuje o tom charita na svojom webe.

HIA v okrese Buikwe prevádzkuje detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. Cieľom jej aktivít je pomoc odpusteným deťom, sirotám, hladujúcim, ale hlavne ľuďom trpiacim na HIV/AIDS infekciu v Ugande. "Jednorazová hmotná pomoc je v štátoch rovníkovej Afriky z dlhodobého hľadiska neefektívna a nevýchovná, preto sa HIA zameriava najmä na programy z časového hľadiska trvácne a kontinuálne," uviedla SKCH.

HIA realizuje v Ugande aj sociálny program. Cez neho sa pracovníci organizácie snažia podporovať vzdelávanie žiakov, lebo všetky školy v Ugande, či už štátne alebo súkromné, sú platené. "V rámci našej spolupráce budú do Adopcie na diaľku zapájané deti z oblasti, kde HIA pôsobí. Aktuálne zaraďujeme do projektu už prvé deti," priblížila SKCH. Vďaka darom bude možné prispievať na školské poplatky, uniformu a topánky detí, prípadne na internátny balíček.