< sekcia Magazín

Hostina môže začať: Moonova sekta oddala približne 3500 párov

Foto: TASR/AP

V sídle hnutia - v Kapjongu pri hlavnom meste Soul - dala dvojiciam "vesmírne sväté požehnanie" pred 13.000 divákmi Hak-ča Han Mun, manželka zosnulého kórejského reverenda Moona.

Soul 18. februára (TASR) - Tisíce dvojíc v Južnej Kórei sa v nedeľu zúčastnili na prvej hromadnej svadbe zorganizovanej Cirkvou zjednotenia po smrti jej zakladateľa Moona spred šiestich mesiacov. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

Na obrade bolo oddaných približne 3500 párov a ďalších 8500 dvojíc obnovilo svoj manželský sľub cez videomost, oznámila cirkev známa aj pod názvom Moonova sekta.

V sídle hnutia - v Kapjongu pri hlavnom meste Soul - dala dvojiciam "vesmírne sväté požehnanie" pred 13.000 divákmi Hak-ča Han Mun, manželka zosnulého kórejského reverenda Moona (celým menom Son-mjong Mun).

Partneri mnohých dvojíc mali odlišnú štátnu príslušnosť a dokopy ich dal Moon.Son-mjong Mun, ktorý sa vyhlasoval za spasiteľa, zomrel vlani v septembri vo veku 92 rokov. Cirkev založil v roku 1954. Jej hromadné svadby vyvolávajú pozornosť celého sveta a Moona počas života často obviňovali z vymývania mozgov svojich priaznivcov. Jeho podnikateľská ríša mu priniesla obrovské bohatstvo a stal sa miliardárom.

Fotogaléria: Približne 3500 párov si povedalo áno