Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Magazín

Stanislavovia majú dosť strohú, suchú náturu

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

V priateľstve sú fanatickí, požadovační, aj verní, ale nie bezvýhradne.

Bratislava 13. novembra (TASR) - Mužské meno Stanislav má slovanský pôvod a vo voľnom preklade znamená "upevní slávu, získavajúci slávu vytrvalosťou". Toto krstné meno patrí medzi veľmi obľúbené a jeho nositeľov oslovujeme Stanko, Staník, Stando.

Stanislavovia majú dosť strohú, suchú náturu. Hovoria neraz takým ostrým tónom, až ľudí od seba odháňajú. Svoje pevné zásady sa snažia vnucovať aj iným a ich spôsob komunikácie je nepríjemný, drsný.

Zvyčajne sa Stanislavovia v zamestnaní stávajú vedúcimi pracovníkmi, ktorí myslia len na to, ako budú všetkých pevnou rukou dirigovať. V práci sa vrhnú na akékoľvek odvetvie, dôležité je, že sa realizujú a dosiahnu, čo si zaumienili.

V priateľstve sú fanatickí, požadovační, aj verní, ale nie bezvýhradne. Neradi strácajú čas s ľuďmi, s ktorými si nemajú čo povedať.

Aj ich citový život je skôr drsný. Láska je pre nich prežitok a ženskú dušu sa vôbec neusilujú pochopiť.

Rodičia by sa mal mať na pozore, aby sa z ich dieťaťa, Stanislava, neskôr nestal malý diktátor.

Muži sú nesmierne životaschopní a neraz to zneužívajú. Priveľmi zanedbávajú svoje zdravie. Nepokladajú ho za dôležité. Hoci sa necítia dobre, ťahajú až na doraz bez toho, aby sa sťažovali. Často sa nesprávne stravujú, chýbajú im vitamíny.

Ovplyvňuje ich planéta Mars. Ich šťastná farba je červená. Ochranné rastliny púpava a chmeľ, ochranné kamene diamant a ametyst.

Svätý STANISLAV KOSTKA, ktorý bol v roku 1605 vyhlásený ako prvý z jezuitskej rehole za blahoslaveného, za svätého ho vyhlásil pápež Benedikt XIII. 31.decembra 1726 a pápež Ján XXIII. ho v roku 1962 vyhlásil za patróna Poľska, bratislavský arcibiskup a metropolita Mons. STANISLAV ZVOLENSKÝ, významný slovenský literárny historik, teoretik, kritik, editor, archivár, publicista, blízky spolupracovník Jozefa Cígera Hronského, ktorému pomohol vybudovať z Matice slovenskej modernú kultúrnu inštitúciu, označovaný však za kontroverznú osobnosť STANISLAV MEČIAR, autor prozaických diel STANISLAV RAKÚS, dramatik, textár, scenárista, vedúca osobnosť Radošinského naivného divadla STANISLAV ŠTEPKA, bývalý rektor Univerzity Komenského v Bratislave, spoluorganizátor a spoluzakladateľ bratislavskej lekárskej fakulty, zakladateľ slovenskej chirurgickej školy MUDr. STANISLAV KOSTLIVÝ, bývalý československý futbalista a v súčasnosti uznávaný tréner STANISLAV GRIGA - títo a ďalší muži nosia meno, ktoré v slovenskom kalendári pripadá na 13. novembra.