Quantcast
< sekcia Magazín

Štefan Štec so skupinou Fajta vydáva skladbu Žaľ

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Videoklip režírovali Štec a Jaroslav Jaris Vaľko.

Bratislava 24. novembra (TASR) - Štefan Štec spolu so skupinou Fajta vypočuli želania svojich fanúšikov a prichádzajú s novinkou Žaľ. Do videoklipu si pozval baletného sólistu a kamarátov. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.

"Keď sme na jar začali koncertovať a začali sme ju hrávať v tejto úprave, tak sme od ľudí dostávali mimoriadne veľkú spätnú väzbu, ako veľmi sa im skladba páči. Najmä jej atmosféra, stvorená na letné romantické chvíle," približuje pozadie novinky Štec. "Základom je skladba Šyrokoje bolotyšče v úprave Dominika Maniaka a tiež mňa. Je to pieseň o nenaplnenej láske, ale rozhodne nie je s tragickým koncom, skôr naopak. To všetko sme podčiarkli videoklipom, kde sa v hlavnej úlohe predstaví sólista baletu Štátneho divadla Košice Gennaro Sorbino," doplnil.

Videoklip režírovali Štec a Jaroslav Jaris Vaľko. Okrem spomínaného Sorbina v ňom uvidíme skupinu Fajta a tiež kamarátov z okruhu Štefana a skupiny.

"To, že sme oslovili Gennara, zariadil sám život. Pár dní pred tým, ako sme začali rozmýšľať nad videopodobou skladby, sme s mojou manželkou Dušanou boli na premiére baletného predstavenia v Košiciach na diele Proces, kde v hlavnej úlohe účinkoval práve Gennaro. Ubehlo niekoľko dní a v kaviarni, kde sme sedeli a rozmýšľali nad dramaturgiou a tiež nad hlavnou postavou, šiel práve okolo a zamieril si to rovno do kaviarne. Vôbec sme sa nepoznali, ale nezaváhal som ani na okamih. Oslovil som ho a potom už slovo dalo slovo a výsledok si môžete pozrieť v novom videoklipe k staronovej pesničke Žaľ," doplnil Štec.

Žaľ videoklip: