Quantcast
< sekcia Magazín

Rezeň podobný prezidentovi Washingtonovi predali v dražbe

Tri roky starý kurací rezeň , ktorého obrys pripomínajú tvár prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona 21. februára 2012 v Dakota City. Vpravo americký štvrťdolár s podobizňou Washingtona.Foto: TASR/AP

Žena ho mala medzi zvyškami jedla a chystala sa ho vyhodiť, keď sa naň lepšie pozrela a zistila, že jej niekoho pripomína.

Washington 6. marca (TASR) - Tri roky starý vyprážaný kurací rezeň z reštaurácie McDonald's, ktorý má tvar podobný prvému americkému prezidentovi Georgeovi Washingtonovi, sa predal v dražbe na internetovej stránke eBay za 8100 dolárov (6130 eur). Informovali o tom dnes médiá vrátane britskej spravodajskej stanice BBC.

Majiteľka rezňa Rebekah Speightová z amerického štátu Nebraska uviedla, že rezeň dala do dražby preto, aby získala peniaze a mohla tak poslať deti do letného tábora.

Američanka ďalej povedala, že kurací rezník McNugget mala v mrazničke od roku 2009, keď si ho vzala domov z reštaurácie McDonald's, kde sa bola najesť so svojimi deťmi.

Žena ho mala medzi zvyškami jedla a chystala sa ho vyhodiť, keď sa naň lepšie pozrela. Zistila, že jej niekoho pripomína.

"Bolo to jasné: podobal sa na prezidenta Georgea Washingtona z profilu," napísala stránke eBay vo vysvetlení.

Stránka eBay minulý mesiac zrušila dražbu, pretože porušovala predpisy týkajúce sa potravín po záruke. Bolo to však iba dočasné. Neskôr poslal prevádzovateľ pani Speightovej do Dakota City e-mail a oznámil jej, že "stránka chce urobiť výnimku a pomôcť jej".

Americký denník Sioux City Journal citoval majiteľku, podľa ktorej si na aukciu kliklo 44.795 návštevníkov a priebeh dražby aktívne sledovalo 1610 ľudí. Rezeň si nakoniec kúpil neznámy dražiteľ.

Žena plánuje použiť peniaze tak, aby pomohla 50 deťom z jedného náboženského centra pre rodinu dostať sa do letného tábora v meste Dayton v štáte Iowa.