< sekcia Magazín

Lyžiarske stredisko kvôli silnému žiareniu zrušilo signál pre mobily

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Jaremče, mesto s približne 10.000 obyvateľmi v Ivanofrankivskej oblasti, zrušilo zmluvy s dvoma najväčšími operátormi mobilných telekomunikačných sietí, Kyivstar a MTS Ukraine.

Moskva 1. novembra (TASR) - Obľúbené lyžiarske stredisko na západe Ukrajiny v meste Jaremče zrušilo mobilný telefónny signál kvôli sťažnosti obyvateľov na svoje zhoršujúce sa zdravie z dôvodu nebezpečného vyžarovania z telekomunikačných antén, umiestnených na okolitých kopcoch. Informovali o tom ukrajinské médiá.

Jaremče, mesto s približne 10.000 obyvateľmi v Ivanofrankivskej oblasti, zrušilo zmluvy s dvoma najväčšími operátormi mobilných telekomunikačných sietí, Kyivstar a MTS Ukraine. Výsledkom toho je, že spoločnosti zastavia prevádzku dvoch bezdrôtových telekomunikačných staníc v oblasti.

Poslanci mestského zastupiteľstva podľa spravodajského servera LB.ua odobrili, aby spoločnosti zastavili prevádzku dvoch antén umiestnených neďaleko nemocnice v Jaremče.

Kritika sa na poslancov zniesla zo strany prevádzkovateľov hotelov v lyžiarskom stredisku, ktorí tvrdia, že to môže turistov odradiť od návštevy hôr počas lyžiarskej sezóny, ktorá sa začína už o niekoľko týždňov.

Rozhodnutie predstavitelia mesta prijali, a to aj napriek tomu, že inšpekcia zdravotníckych úradov po preverovaniach na mieste nezistila, že by zariadenia negatívne vplývali na zdravie obyvateľstva.