Quantcast
< sekcia Magazín

UNIKÁTNE FOTOGRAFIE: Na sklonku leta je nám smutno za teplom

Zábery z posledných letných dní pri vode, 21.08.1970. Foto: TASR / Ján Valko

Vďaka portálu Vtedy.sk prinášame unikátne dobové fotografie z archívu TASR s originálnymi popiskami.Bratislava 28. august (Teraz.sk) - Začiatok septembra naznačuje koniec leta a vo vzduchu cítiť príchod jesene. Teraz.sk prináša unikátne fotografie z obľúbených letných činností.V týchto dňoch nám leto svojou studenou nádielkou skôr pripomína jeseň, ako príjemný oddych pri slovenských vodných plochách. Leto však ukázalo svoju slnečnú tvár koncom minulého mesiaca rekreantom na Zemplínskej Šírave /okr.Michalovce/ a verme, že na ňu úplne nezabudne ani v druhej polovici augusta. A tak sa pláže, vodné plochy, kempy a strediská opäť zaplnia rekreantmi a letný čas 87 nebude len spomienkou, ale opäť chvíľu prítomnosťou, ktorú nám teraz pripomínajú len snímky ČSTK10 Pláže na brehu Zemplínskej Šíravy, 18.08.1987.
Foto: TASR / Jozef Veselý


Zábery z posledných letných dní pri vode, 21.08.1970.
Foto: TASR / Ján Valko


Zábery z posledných letných dní pri vode, 21.08.1970.
Foto: TASR / Ján Valko


Denné teploty nad 30 stupňov Celzia vyháňajú aj obyvateľov hlavného mesta Slovenska Bratislavy k vode. Štrkovécké jazero patrí v týchto dňoch k najvyhľadávanejším miestam obyvateľov tohto sídliska, 04.08.1970.
Foto: TASR / I.Dubovský


Aj keby niekto zabudol obracať listy v kalendári,leto aj tak plynie a čo nevidieť, úplne odíde. Na toto leto však zostanú veľmi pekné spomienky,lebo sa naozaj vydarilo. Zanedlho sa zatvoria brány kúpalísk, osirejú brehy riek a jazier. A preto ešte posledné dni leta sa využívajú na kúpanie, hlavne na kúpaliskách s termálnou vodou. Jedným z nich je aj známe kúpalisko Čajka v Bojniciach. Hoci slnečné lúče sú už skúpejšie, v spojení s termálnou vodou bojnického kúpaliska umožnia ešte využiť aj posledné dni prázdnin a dovoleniek, 01.09.1967.
Foto: TASR / Ján Valko


Vyše 17-kilometrová vodná plocha/Východoslovenský kraj/Podvihorlatskej vodnej nádrže poskytuje návštevníkom desiatky možností rekreácie v letných dňoch. Najviac slnečných dní, ktoré sú práve v tejto oblasti, pekný kraj, možností kúpania a člnkovania a plavba loďou, tak nezvyklá na východné Slovensko, to všetko láka sem tisícky návštevníkov z celej republiky Časť Podvihorlatskej vodnej nádrže, 29.08.1967.
Foto: TASR


Obrázky z leta, 09.08.1963.
Foto: TASR / F. Kocian


V posledných krásnych augustových dňoch zaznamenali naše turistické strediská najväčšiu, doteraz rekordnú návštevnosť, takže ubytovacie zariadenia v Tatrách a na okolí zďaleka nestačili pojať turistov, ktorí denne prechádzali týmito najkrajšími kútmi našej vlasti.
Foto: TASR / Kočiš


Obrázky z leta, 09.08.1963
Foto: TASR / K. Cích


V posledných krásnych augustových dňoch zaznamenali naše turistické strediská najväčšiu, doteraz rekordnú návštevnosť, takže ubytovacie zariadenia v Tatrách a na okolí zďaleka nestačili pojať turistov, ktorí denne prechádzali týmito najkrajšími kútmi našej vlasti, 03.09.1959.
Foto: TASR / Kočiš


Obdobie dovoleniek vrcholí, prázdniny sa končia, lúčime sa s prírodou, oddýchnutí sa vraciame do práce, do školy so spomienkami na zážitky krásnych dní tohtoročného leta. Zbohom bystrinám, 24.08.1967.
Foto: TASR / Anton Tarkoš


Obdobie dovoleniek vrcholí, prázdniny sa končia, lúčime sa s prírodou, oddýchnutí sa vraciame do práce, do školy so spomienkami na zážitky krásnych dní tohtoročného leta. Ráno na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách, 24.08.1967.
Foto: TASR / Anton Tarkoš


Obdobie dovoleniek vrcholí, prázdniny sa končia, lúčime sa s prírodou, oddýchnutí sa vraciame do práce, do školy so spomienkami na zážitky krásnych dní tohtoročného leta. Na Chopku, 24.08.1967.
Foto: TASR / Anton Tarkoš