Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Magazín

Uprising Festival 2023 ponúkne to najlepšie z reggae a hiphopu

Na snímke návštevníci 11. ročníka hudobného festivalu Uprising Reggae Festival na Zlatých pieskoch v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Popri bohatej hudobnej nádielke je pripravený aj pestrý sprievodný program a množstvo noviniek.

Bratislava 22. augusta (TASR) - Uprising festival 2023 na Zlatých pieskoch v Bratislave otvorí svoje brány už 25. augusta. Počas dvoch dní si na svoje prídu milovníci reggae, hip hopu, elektroniky aj ďalších žánrov. Popri bohatej hudobnej nádielke je pripravený aj pestrý sprievodný program a množstvo noviniek. TASR o tom informoval PR manažér Sveťo Moravčík.

Tento najväčší stredoeurópsky festival, zameraný z veľkej časti na reggae hudbu, privíta opäť špičkových umelcov. Prídu Barrington Levy z Jamajky, legendárna roots reggae kapela Steel Pulse, The Cimarons, fanúšikovia uvidia britských rastamanov Macka B či svetovo uznávaného hitmakera Anthony B, francúzsku úderku L'Entourloop s hosťami N’zeng, Troy Berkley a BlabberMouf. Z Rakúska príde electroswingový hudobník Parov Stelar so svojou 25-člennou posádkou, Dizzee Rascal, jeden z najväčších svetových predstaviteľov grime music. Z New Yorku dorazí Jeru The Damaja, anglická formácia Asian Dub Foundation a v ženskom zastúpení sa predstaví britská raperka Lady Lykez. Milovníkom drum'n'bassu ulahodí rakúske duo Camo & Krooked s ich dvorným MC Daxta či anglické hviezdy Ed Rush, Optical a Audio s ich b2b setom.

Z domácich interpretov sa predstaví znovuobnovená skupina A.M.O., ktorá tento rok oslavuje 20. výročie, po šiestich rokoch sa na Zlaté piesky vráti kapela Para a premiérovo vystúpi legendárna punková kapela Slobodná Európa, Laura Weng, Porsche Boy či Bobby Blaze. Fanúšikov poteší premiérové spojenie Cocomana & Pokymana, Gleba, Smack One, Zverinu, Ideu, Rida Radara, nebude chýbať ani stálica festivalu Medial Banana.

O kvalitné hudobné zážitky sa postarajú aj umelci mimo hlavného pódia. Absolut zóna prinesie mená ako NobodyListen, B-Complex, Jimmy Pé, Vi3e & Natalia Hulejova či Malalata. Good Point tento rok hostí zaujímavých DJov ako MPH z UK, C:rcle, Mefek, FVLCRVM či Blame Your Genes.

Najväčšou novinkou 16. ročníka festivalu bude hudobná zóna priamo na pláži, kde bude aj U-rampa pre skejterov s dvojdňovým Uprising Sk8 Cup, grafiti umelcov a ich streetart. V spolupráci s OLO sa na Uprising festivale premiérovo objaví Trash Art zóna, na ktorej vybraní umelci odprezentujú svoje diela na plastových odpadových nádobách.