Quantcast
< sekcia Magazín

V košickej ZOO sa narodilo mláďatko ťavy dvojhrbej

V košickej ZOO sa 29. februára 2012 narodilo samičke April mláďatko ťavy dvojhrbej, ktorého pohlavie zatiaľ chovatelia nezistili. Foto: TASR/František Iván

Naposledy sa ťaviatko v košickej zoologickej záhrade narodilo vlani.


Košice 2. marca (TASR) – V košickej ZOO privítali v stredu 29. februára o 9.00 h ďalší prírastok. Po tohtoročných novorodencoch – samičke antilopy vodárky červenej, samčekovi makaka dlhochvostého a barančekovi ovce kamerunskej priviedla na svet samička April mláďatko ťavy dvojhrbej, ktorého pohlavie zatiaľ chovatelia nezistili.

„Ťavy zvyknú v prvých dňoch mať problém so svojimi potomkami a treba ich odstaviť na umelý odchov. To však nie je prípad April, ktorá sa o mláďa stará vzorne. Je naň veľmi naviazaná, preto ju nechceme znervózňovať a preto aj zatiaľ nevieme určiť pohlavie,“ povedal pre TASR riaditeľ ZOO Erich Kočner. S hrdosťou však dodal, že košická ZOO sa už v súčasnosti radí medzi najúspešnejších chovateľov v Európe.

Mamička April pochádza zo ZOO v Brne a košickí chovatelia ju získali výmenou za doma odchovanú samicu. Otec pochádza z maďarského chovu vo Vespréme. Naposledy sa ťaviatko v košickej narodilo vlani. Dostalo meno Kamila a Alba a má dve krstné mamy – košickú viceprimátorku Renátu Lenártovú a speváčku Kristínu.