< sekcia Magazín

V Londýne sa zišiel rekordný počet ľudí v maskách Star Trek

Foto: huffingtonpost.co.uk

Podujatie Destination Star Trek London je prvým v Británii za posledných desať rokov. Do Londýna naň z celej Británie pricestovalo približne 17.000 fanúšikov epizód Star Trek.

Londýn 21. októbra (TASR) - Fanúšikom epizód Star Trek sa podarilo prekonať rekord o najmasovejšie zhromaždenie ľudí prestrojených za hlavné postavy tohto kultového televízneho a filmového seriálu. Stalo sa tak v sobotu na podujatí Destination Star Trek London.

V londýnskom ExCel centre sa podľa odhadov zišlo 1083 "trekkies", čím bol prekonaný vlaňajší rekord, keď sa na výročnom podujatí Star Trek convention v Las Vegas zišlo 1040 ľudí v startrekových kostýmoch.

Dosiahnutie rekordu ešte v najbližších dňoch oficiálne overia zostavovatelia Guinnessovej knihy rekordov. Usporiadatelia londýnskeho zrazu sú však presvedčení, že rekord z Las Vegas padol.Podujatie Destination Star Trek London je prvým v Británii za posledných desať rokov. Do Londýna naň z celej Británie pricestovalo približne 17.000 fanúšikov epizód Star Trek.