< sekcia Magazín

V Thajsku sa čoraz viac obchoduje s ohrozenými zvieratami cez Facebook

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Organizácia uviedla, že zaznamenala zvýšenú aktivitu v 12 skupinách na Facebooku. Celkové členstvo v skupinách sa takmer zdvojnásobilo - zo 106.111 v roku 2016 na 203.445 v roku 2018.

Bangkok 10. septembra (TASR) - Ľudia v Thajsku čoraz viac kupujú a predávajú ohrozené druhy zvierat prostredníctvom sociálnej siete Facebook, informovala v pondelok ochranárska organizácia TRAFFIC, ktorá takéto obchodovanie monitoruje. Celú správu z výskumu v predmetnej záležitosti, ktorý spustila v roku 2016, sprístupní na internete v stredu.

Organizácia uviedla, že jej výskumníci zaznamenali zvýšenú aktivitu v 12 skupinách na Facebooku, ktoré monitorovali. Celkové členstvo v skupinách sa takmer zdvojnásobilo - zo 106.111 v roku 2016 na 203.445 v roku 2018.

V správe TRAFFIC sa podľa agentúry AP odporúča, aby "thajské úrady nadviazali úzky pracovný vzťah s Facebookom a vypracovali spoločné stratégie na riešenie tohto problému".

Spoločnosť Facebook reagovala oznámením, že je "odhodlaná spolupracovať s TRAFFIC a orgánmi činnými v trestnom konaní s cieľom pomôcť pri riešení nezákonného online obchodovania s voľne žijúcimi zvieratami v Thajsku".