< sekcia Magazín

Viete relaxovať? Závisí od toho aj Vaše zdravie

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Doba sa zmenila, práca je náročnejšia, a to skôr na psychiku ako na fyzickú záťaž. To je dôvod prečo sa v poslednej dobe rozmohli rôzne choroby, spôsobované najmä stresom.

Bratislava 23. septembra (OTS) - Z časti si za to môžeme sami, avšak asi nikto by nezvládol oponovať nadriadenému. Preto radšej v tichosti trpíme a spolu s nami aj naše rodiny.

Takto to vyzerá vo väčšine zamestnaní, v dnešnej dobe majú jednoznačne vyhrané flegmatici, ktorých nikto a nič nerozhádže. Spomeňte si na to keď Vás najbližšie svojou nečinnosťou vytočí predavač. Chráni si predsa svoje vlastné zdravie, a to máme len jedno.

Dúfam, že teraz nezačnete všetci všetko hádzať za hlavu, to by sa Vám mohlo vypomstiť a pokojne by ste mohli prísť aj o prácu. Začnite však premýšľať o tom, či si časť tlaku, pod ktorým pracujete, nevytvárate sami. Je na čase aby ste to zmenili. Začnite rozlišovať dôležité a tie menej podstatné veci a nerobte z komára somára.
Dôležitý, pre našu zdravú psychiku, je relax. Oddych je v poslednom období v úzadí, doprajte si ho však častejšie ako doteraz a vypustite prácu úplne, veď nikam neutečie. Odpočívať nemusíte len počas leta pri mori, nájdite si viac času, aj víkend môže postačovať. Nemusíte cestovať ďaleko a navštívte aj naše hory, tiež majú čo ponúknuť. Blízko všetkého diania budete ak si zvolíte ubytovanie v Žiline. To nájdete aj za rozumnú cenu na hotelgalileo.sk.

Na pohode Vám však nepridajú ani problémy s autom. Ešte pred cestou si teda nechajte skontrolovať motor, a ak je to potrebné, vymeniť aj tesnenia za nové. Pripraviť by ste mali aj svoje zimné pneumatiky, veď zima je už za dverami a v horských oblastiach prichádza podstatne skôr.

Vášmu oddychu tak už nič nestojí v ceste. Zabudnite na prácu a venujte sa len svojej polovičke. Romantika bude dokonalá ak si konečne pripravíte aj snubný prsteň.