< sekcia Magazín

Menej starostí s virtuálnym sídlom

Foto: TASR/AP

Na trhu pôsobí množstvo firiem, no nie vždy ide o spoľahlivú spoločnosť, s ktorou môžete spolupracovať alebo od nej nakupovať.

Bratislava 14. októbra (OTS) - Bohužiaľ sa vyskytujú aj neseriózne firmy, ktoré spôsobujú problémy najmä ostatným. Spoznať takúto firmu je možné len na základe vlastných skúseností, prípadne od dôveryhodného zdroja.

Aj to je dôvodom, prečo sa už pri nadväzovaní prvotných kontaktov pozeráme na samotné obchodné meno a sídlo firmy. Aj adresa nám prezradí, či by sme si predsa len mali dať väčší pozor. No nie všetky firmy musia pre svoje fungovanie mať aj kanceláriu. V tomto prípade sa zväčša využíva virtuálne sídlo. Túto možnosť využívajú viacerí podnikatelia a jeho veľkou výhodou je samozrejme nižšia cena. Tá je neporovnateľne výhodnejšia, a to aj v prípade, že takáto adresa je v centre mesta.

Výrazne ušetriť môžete aj vďaka virtuálnemu sídlu firmy v Bratislave. Vďaka čomu aj ako začínajúci podnikateľ budete pre potenciálnych obchodných partnerov vierohodný. Sídlo musí mať každá firma, ak sa rozhodnete pre takúto úsporu, budete mať aj menej starostí pri prípadnom sťahovaní v budúcnosti. Takéto virtuálne sídlo totiž nemusíte meniť.

Toto sídlo slúži prevažne na korešpondenciu, je však možné aj prenajať si rokovacie priestory pre prípadné stretnutia. Listové zásielky sú Vám preposielané podľa predošlej dohody. Máte tak menej starostí.

Ak ste však takúto možnosť pri zakladaní svojej s.r.o. nevyužili a chystáte sa sťahovať, musíte myslieť aj na zmenu sídla firmy, aj toto upravuje zákona.

Viac sa dozviete na www.mojesidlo.sk.