< sekcia Magazín

Vyberáte si novú kuchyňu? Nezabudnite na celú svoju rodinu

Foto: Breadmaker / Shutterstock.com

V práci strávime v priemere 34 rokov nášho života. Rovnako náročná bude na čas aj kuchyňa, v ktorej prežijeme jeho ďalšiu významnú časť.

Bratislava 18. júna (OTS) - Je to miesto varenia, stravovania, ale aj priestor na rodinné rozhovory alebo priateľské dohovory. Správny výber kuchyne je preto veľmi dôležitá vec.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najdôležitejšie kritériá, ktoré vám v kuchyni správnu atmosféru a pohodlie vytvoria. Nezabudnite ale pritom na celú svoju rodinu, pretože každý jeden člen domácnosti predsa využíva kuchyňu.

Nepodceňujte materiál
Keď uvažujete o tom, ktorý materiál si vybrať, nezabudnite, že každá kuchyňa sa skladá z rámov, fasád a dosiek. Rám, ako základ celého systému, musí byť odolný, a preto je lepšie si ho objednať z kvalitného dreva.

Ak ste si ale na nákup doposiaľ alokovali len menšie množstvo peňazí, nemusíte mať obavy, pretože moderná kuchyňa je v tých najlepších obchodoch dostupná za prijateľnú cenu a s vysokou hustotou a dobrou odolnosťou použitých materiálov.

Nezabudnite na rozmery
Osobitná pozornosť by sa mala venovať voľnému priestoru medzi dvoma protiľahlými stenami, v ktorých bude kuchyňa umiestnená. Je tiež dôležité poznať aj výšku miestnosti, ako aj iné špecifické rozmery, ktoré uspokoja všetky vaše zámery a využitie kuchyne.

V špecifickom priestore si môžete inštalovať kuchyňu na mieru, prípadne si vybrať v obchode súpravy, ktoré sa dajú originálne rozmiestniť a rozložiť podľa potrieb do najmenšieho dielu.

Dôležitá je správna dispozícia
Okrem rozmerov je dôležitý aj tvar a rozmiestnenie kuchyne. Môže byť rovná, rohová, v tvare U, v dvoch líniách alebo mať iný typ usporiadania. Rozmiestnenie však závisí aj od individuálnych preferencií, účelu a veľkosti miestnosti. Nikdy však nezabudnite na základné pravidlo „trojuholníka“, ktorý tvorí chladnička, drez a varná zóna.

Myslite na dostatočný úložný priestor a členov rodiny
Po rozhodnutí o veľkosti, usporiadaní a materiáloch novej kuchyne by ste si mali na záver vybrať do nej aj rôzne zásuvky, skrinky, vitríny, police a ďalšie dôležité úložné systémy. Skrinky by mali byť vybavené toľkými policami, medzi ktorými môžete umiestniť všetko, čo potrebujete nielen vy, ale aj ostatní členovia vašej rodiny. A pokiaľ na nič z nášho zoznamu nezabudnete, kuchyňu si k dokonalosti a spokojnosti všetkých určite rýchlo zariadite.