Quantcast
< sekcia Magazín

Xindl X a Kuba Ryba z Rybičiek 48 predstavujú spoločný singel Pravda

Na snímke český spevák Xindl X, vlastným menom Ondřej Ládek, foto z archívu. Foto: TASR - Michal Svítok

Prevažne rapová pieseň má modernejší zvuk, než by sa možno dalo u oboch umelcov očakávať. V piesni sa nečakane objaví aj Kuba Ryba, spevák Rybičiek 48.

Bratislava 5. júla (TASR) - Spevák, textár a skladateľ Ondřej Ládek, známy ako Xindl X, vydal minulý rok v októbri úspešný album Terapie. Teraz prichádza s ďalšou trefnou piesňou s názvom Pravda. V singli, v ktorom sa Xindl opiera predovšetkým o dezinformátorov, hosťuje Kuba Ryba, frontman kapely Rybičky 48.

"Táto pieseň je o všetkých možných ľuďoch, čo po sieťach širia fake news a často ani nevedia, komu tým slúžia," približuje význam textu Ládek.

O vtipný, úprimný a trefný text sa postaral samotný Ondřej. "Text mi napadol pri čítaní facebookových komentárov. Dnes na internete hocikto tvrdí úplne nezmysly a háji sa tým, že pravda nie je len jedna – ale to často nie je tak. Môžeme mať svoj názor, ale nie svoju pravdu. Je rozdiel medzi názorom a faktom," posťažoval si spevák a dodáva: "Nemôžeme len tak predkladať svoje názory ako fakty, alebo niečie názory ako fakty prijímať. Obzvlášť nie v dnešnej dobe, kedy sú sociálne siete veľmi využívané ako nástroj mnohých politických a záujmových skupín."

Prevažne rapová pieseň má modernejší zvuk, než by sa možno dalo u oboch umelcov očakávať. V piesni sa nečakane objaví aj Kuba Ryba, spevák Rybičiek 48. Výber interpreta ale rozhodne nebol náhodný. "S Kubom sa poznáme už dlhé roky, ale až pod vplyvom jeho príspevkov na sieťach, kde sa otvorene a priamo vyjadruje k dianiu okolo nás, som pocítil nutkanie, aby si so mnou v tejto piesni zaspieval," dodáva Ládek.Pravda lyric video: