< sekcia Magazín

V mene spoločnej sily

Foto: Herial, s.r.o.

26. marca sa v bratislavskej Redute uskutočnil 21. ročník Herial Ladies Clubu, na ktorom sa stretlo viac ako 200 dám z podnikateľského prostredia, manažmentu, farmácie, športu a šoubiznisu.

Bratislava 1. apríla (TERAZ.sk-OTS) - Uznávané dámy neodradilo ani sneženie a už zo začiatku si mohli plnými dúškami užívať vzácny hlas plný energie, ktorý zaplnil historickú sálu v centre hlavného mesta. Legendárna osobnosť českej a slovenskej pop music, 5-násobná víťazka ankety Zlatý slávik, Naďa Urbánková si zaspomínala na začiatky v divadle Semafor, ale aj na účinkovanie v Menzlovom filme Ostře sledované vlaky, ktorý v roku 1968 získal Oskara za najlepší zahraničný film. Legendárna Naďa hovorila o úspechoch, ale i pádoch, o zákernej chorobe, ktorú prekonala pred tromi rokmi.

Po koncerte dámy ostali pri téme ochorenia, ktoré si svoje obete vyberá z akejkoľvek vekovej kategórie. A to, že prevencia je jedným z najúčinnejších liekov proti tomuto ochoreniu, potvrdili hostia a dlhoročné tváre kampane AVON pochod proti rakovine prsníka, moderátorka Hana Rapantová a moderátor Bruno Ciberej. Hanka a Bruno porozprávali o výnimočnom projekte, o výsledkoch a jedinečnej atmosfére, ktorá sa bude dozaista opakovať aj tento rok 15.júna 2013 v Bratislave.

O zázračnom a rozprávkovom tábore, ktorý poskytuje už od roku 2001 raj pre onkologicky choré detičky hovoril Péter Küllői, riaditeľ medzinárodného projektu Bátor Tábor. Krásne miesto v Maďarsku už roky spríjemňuje malým bojovníkom ich letné dni a to nehľadiac na krajinu ich pôvodu. Veď za dvanásť rokov tábor navštívili aj stovky detí zo Slovenska. “V našom tábore si všetky deti rozumejú, napriek tomu, že hovoria častokrát rôznymi jazykmi. Totiž náš spoločný jazyk je reč srdca,” povedal Küllői o tábore, ktorý každoročne poskytne deťom neopakovateľné chvíle pod lekárskym dohľadom.

Závažne témy osviežil príchod členky predstavenstva, zástupkyne generálneho riaditeľa VÚB banky, Ing. Eleny Kohútikovej. Tá predstavila spolu s Miroslavou Bothgálovou zo SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, nákupnú kartu, ktorá by nemala chýbať v žiadnej dámskej peňaženke. EMMA karta je na Slovensku unikát a už po prvých týždňoch jej existencie je o ňu veľký záujem.

Pred ochutnávkou kulinárskych špecialít reštaurácie REDUTA a ochutnávkou tých najlepších slovenských vín, mohli sa dámy dozvedieť viac o bohatej jarnej ponuke koncertov v Slovenskej filharmónii. Stela Szittayová, vedúca odd. propagácie a styku s verejnosťou SF a Martina Tolstová, tlačová tajomníčka SF, priblížili zaujímavý program pre nasledujúce mesiace.

A to, že hudba, výtvarné umenie a móda sú si akoby sestrami potvrdila exkluzívna módna prehliadka nadčasovej M.ONA fashion store. Majiteľka Eva Příkaská predstavila modely popredných slovenských a českých návrhárov, medzi ktorými nechýbali zvučné mená ako Klára Nademlýnska, Hana Zárubová Libor Komosný, a mnohí ďalší.