Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Magazín

Zomrel tréner a autor bežeckých tratí na Skalke O. Párička

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Športovú kariéru Párička odštartoval začiatkom 60. rokov minulého storočia ako člen Strediska vrcholového športu Dukla Liberec.

Kremnica 3. októbra (TASR) - Vo veku nedožitých 83 rokov zomrel v pondelok (2. 10.) kremnický športovec, tréner a autor bežeckých tratí na Skalke Ondrej Párička. Posledná rozlúčka s československým reprezentantom v bežeckom lyžovaní sa uskutoční vo štvrtok (5. 10.) o 15.00 h v dome smútku v Kremnici. Samospráva o tom informovala na svojej oficiálnej webovej stránke.

Športovú kariéru Párička odštartoval začiatkom 60. rokov minulého storočia ako člen Strediska vrcholového športu Dukla Liberec. V roku 1965 sa stal majstrom republiky v štafetovom behu a zároveň aj víťazom v celoštátnej spartakiáde štafiet.

"V rokoch 1965 až 1966 bol členom Československého reprezentačného družstva mužov a tiež bol členom kremnického družstva, ktoré v roku 1966 získalo prvé miesto v 1. bežeckej celoštátnej lige. Je autorom bežeckých tratí na Skalke a roky bol veliteľom tratí pri významných pretekoch v tomto stredisku," priblížilo mesto.