Quantcast

Magazín

SVET OPUSTILA NAJSTARŠIA TALIANKA: Zomrela vo veku 112 rokov

Taliansko patrí medzi krajiny s najväčším počtom ľudí nad 100 rokov, pripomína APA.

Nepálsky šerpa prekonal svetový rekord v počte výstupov na Mt. Everest

Päťdesiatdvaročný Kami Rita pokoril horu vysokú 8848,86 metra v sobotu tradičnou juhovýchodnou trasou cez Južné sedlo, pričom viedol výpravu ďalších desiatich šerpov.

OTESTUJTE SA: Poznáte zemepisné rekordy na planéte Zem?

Viete, ktorý ostrov na svete je najväčší, ktorý je najvyšší vodopád a ako sa volá najdlhšie pohorie na Zemi? Otestujte si svoje vedomosti.

Tučniak obrovský by mohol o 30 až 40 rokov úplne vyhynúť, varujú vedci

Vyhynutie tohto druhu tučniaka by malo podľa biologičky katastrofálny dopad na Antarktídu, keďže ide o extrémne podmienky, kde má potravinový reťazec beztak málo článkov.

O2 Športová akadémia M. Tótha predstavila novú reláciu Pravda o klíme

O2 Športová akadémia Mateja Tótha a redakcia Pravdy spustili novú reláciu Pravda o klíme. Relácia sa venuje ekologickým témam so zaujímavými hosťami ako olympijský víťaz Matej Tóth alebo Nigel Marven, známy britský ochranca prírody.

Česká herečka Andrea Čunderlíková oslavuje 70 rokov

V úlohe dievčiny, ktorá si vo väzenskej cele odpykáva trest za vraždu v afekte, sa predviedla vo filme Láska neláskavá.

Zamestnanci sú na videokonferenciách menej kreatívni než naživo

Videokonferencie sa počas pandémie koronavírusu stali bežnou súčasťou pracovného života v kancelárskych profesiách.

Maradonov dres z MS 1986 predali za rekordných 7,1 milióna libier

Maradona sa vo štvrťfinále MS 1986 v Mexiku postaral o oba góly Argentíny pri víťazstve nad Anglickom 2:1 a oba patria k najpamätnejším v histórii futbalu.

V Brezovej pod Bradlom si pripomenuli 103. výročie smrti Štefánika

"Štefánik bol človekom, ktorý v oblakoch prežil celý svoj život. Sníval o jednotnosti národa, o silnom pute, o Československu," uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Výstava v Topoľčanoch predstaví pozostatky treťohorného mora

Skameneliny pochádzajú z obdobia mladších treťohôr (eggenburg, baden) spred 20 miliónov až 16 miliónov rokov. V tomto období sa na našom území rozprestieralo teplé plytké more s normálnou salinitou.

Minifestival európskeho filmu 7x7 prinesie životopisnú snímku Zátopek

V programe figuruje aj film Pedra Almodóvara Paralelné matky (Španielsko, 2021) či koprodukčná vojnová dráma nominovanú na Oscara Quo vadis, Aida? od režisérky Jasmile Žbanić

Skupina Para prináša nové skladby To okolo nás a Stane sa

Videoklip ku skladbe sa nakrúcal na rôznych miestach hlavného mesta, jeho režisérom je Braňo Špaček. Ten rozhodol, že každého jedného člena skupiny, vrátane Jany Kirschner, bude snímať na kolobežke.

David Kraus: Som pyšný, že som si zaspieval s Alexandrovcami

Nech sa deje teraz s Ruskom čokoľvek, pre mňa to bol najlepší zbor, aký som kedy počul, vyhlásil Kraus.

Zomrel popredný český sexuológ Radim Uzel

Počas svojho života napísal aj niekoľko odborných a populárnych kníh o antikoncepcii, plánovanom rodičovstve či poruchách plodnosti.

Vychádza novinková kompilácia skupiny Shalom Až jednou (Best Of)

Kompilácia Až jednou vychádza k 30. výročiu vzniku skupiny Shalom a vydania ich prvého eponymného albumu.

Poznáme tému Svetového dňa slobody tlače 2022

Miestom tohtoročnej konferencie, ktorá sa koná v dňoch 2. až 5. mája, sa stalo uruguajské mesto Punta del Este.

RTVS vyhlasuje 38. ročník pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad

Autori a interpreti môžu svoje súťažné skladby prihlásiť prostredníctvom prihlasovacieho formulára na webstránke verejnoprávnej inštitúcie.

Máj v kine. Týchto sedem filmových noviniek nemôžete určite premeškať

Máj lásky čas. Tento mesiac so sebou prinesie nielen romantiku v slovenskej komédií Láska hory prenáša, návrat Toma Cruisea v snímke Top Gun: Maverick, ale aj akčnosť s marvelovkou Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva.

Výsledky hudobného trhu na Slovensku v roku 2021

V súčasnosti sa spoločnosť ocitá vo fascinujúcej dobe, keď je hudba dostupná pre takmer všetkých. Rast a inovácia pretvára ekosystém hudobného sektora.

Večný Jožo alebo ako som stretol hviezdu. Do kín prichádza nový film

Slávnostné premietanie filmu za účasti tvorcov sa uskutoční 6. mája o 20.00 h v bratislavskom Kine Lumiére a 7. mája v kine Úsmev v Košiciach.

Petr Janda, frontman skupiny Olympic, má 80 rokov

"Hudba je pre mňa náplň života. Jediné, čo ma skutočne baví, je muzika", napísal jubilant v autobiografickej knihe Dávno.

Nový milionár v hre Loto: Výherca jackpotu získal vyše 3.720.000 eura

Národná lotériová spoločnosť eviduje vo svojej histórii už 73 hráčov, ktorí sa stali vďaka číselným lotériám milionármi, poznamenala hovorkyňa Tipos.

OTESTUJTE SA: Dokážete priradiť patrónov ku správnym povolaniam?

Každé povolanie má svojho patróna. Uhádnete, kto na koho dáva pozor?

Oslavy Sviatku práce sa viažu s protestnými udalosťami spred 136 rokov

Centrom protestov sa stalo Chicago, kde sa po troch dňoch skončili štrajky a demonštrácie krviprelievaním. Zrážky s políciou si vyžiadali takmer dve desiatky mŕtvych a 50 ťažko zranených.

Slovensko má v Zozname svetového dedičstva UNESCO 2 prírodné lokality

Najvýznamnejšie a najcennejšie Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu boli medzi svetové prírodné unikáty zaradené v roku 1995.

Bratislavský koncert OneRepublic otvorí vychádzajúca hviezda Jessia

Bratislava zažije americkú megashow už o pár dní! Celosvetovo obľúbená pop-rocková skupina OneRepublic pred pár dňami odštartovala svoje európske turné. Pre slovenské publikum pripravili nečakaný otvárací program. Prekvapenie nachystali i v repertoári koncertnej šnúry. Neuveríte, čo zahrajú!

SAV: Nová účinná liečba babeziózy psov pochádza zo Slovenska

Slovenskí veterinári a vedci vyvinuli a otestovali liečebný protokol spočívajúci v podávaní kombinácie troch liečiv.

V Bibiane otvorili výstavu Záhrada rozprávok

Výstava vznikla v spolupráci so Základnou umeleckou školou (ZUŠ) Jána Albrechta.

Vo Viedni otvorili výstavu venovanú židovskému rodu Rothschildovcov

Príbeh Rothschildovcov sa začal odvíjať vo frankfurtskom židovskom gete, odkiaľ malý obchodník s mincami Mayer Rothschild poslal svojich piatich synov do európskych miest, aby tam začali podnikať.

Ceny Anděl potvrdili, že na českej hudobnej scéne dominuje Morava

Anděla v kategórii skupina roka získala štvorica, ktorá si hovorí Mirai. V poradí tretí album Maneki Neko vydali v novembri 2021.

Značku Európske dedičstvo získalo 12 kostolov na Gemeri a Malohonte

Značka Európske dedičstvo sa udeľuje budovám, dokumentom, múzeám, archívom, pamiatkam alebo udalostiam, ktoré zohrali dôležitú úlohu pri vytváraní dnešnej Európy. ,aktualizované 

Mladá flautistka Klára Valentovičová zvíťazila na súťaži v Česku

Mladá Žilinčanka ešte predtým vystúpila na benefičnom koncerte pre deti z Ukrajiny s názvom Flauta jari, kde zahrala v českej premiére skladbu uznávaného českého skladateľa Jaroslava Pelikána.

Slovenskô ako maľované

Malí či veľkí, generácia X, Y či Z: na známosť sa dáva, že kto dobrodružne objaviť chce slovenské regióny, hrady a zámky, tradície a kroje či pokrmy írečité spoznať chce, nech do Lidla sa zberá!

HalfPrice otvára prvú predajňu na Slovensku

Obohatiť svoj šatník, športovú výbavu či domácnosť o dizajnérske novinky bude od apríla jednoduchšie a lacnejšie aj pre slovenského zákazníka. V čom spočíva nákupný koncept off-price?

Cyklosezónu v Novohrade zaháji aj výletný vlak z Maďarska

Vďaka prvému výletnému vlaku ukážeme, že 130-ročná železničná trať v údolí Ipľa je stále funkčná a možno sa vďaka nej dostať z Balassagyarmatu až do Lučenca, uviedla samospráva.

Na Colours of Ostrava prídu Cirk La Putyka aj Divadlo Petra Bezruča

V poradí 19. ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 13. do 16. júla 2022 v unikátnej industriálnej oblasti ostravských Dolních Vítkovic.

Petr Janda oslavuje osemdesiatku vydaním sólového albumu

Petr Janda a Olympic k sebe neodmysliteľne patria a tak to zostáva naďalej. Nový album je mimoriadnou udalosťou k jeho osemdesiatke.

J. Ďurdiak: Mojimi vzormi bol Menšík, Filipovský, Filčík a Nicholson

Málokomu sa podarilo uspieť rovnako dobre v opere, operete, v muzikáloch aj v činohre. Kombinácia žánrov bola podľa neho na jednej strane náročná, ale na druhej strane to bola výzva.

Hviezda kapely Oasis Paul Bonehead Arthurs oznámil, že má rakovinu

Minulé leto táto dvojica spolu vystupovala počas Gallagherových headlinových vystúpení na festivaloch v anglických mestách Reading a Leeds.

Eurovea – nábrežie plné zážitkov

Je to tu! Eurovea hlási zahájenie ďalšej sezóny výnimočných podujatí, ktorú odštartovala v apríli tradičným mestským maratónom a tento víkend ďalším športovým podujatím. Aké eventy si pre vás obľúbený shopping pri Dunaji na tento rok pripravil? Tešiť sa môžete na jedinečné novinky, ale aj obľúbené stálice.